Шахтьор (Донецк) изигра един от най-запомнящите се свои мачове в Шампионската лига.

Отборът спечели точката при визитата си на Динамо в Загреб. Но не само зрелищното за всички фенове 3:3, което се получи в края, а най-вече начинът, по който то стана факт, прикова вниманието на медиите из цяла Европа.

Алан Патрик даде предимство на гостите в 13-ата минута на мача. Дванадесет по-късно обаче, с добро изпълнение Петкович изравни, връщайки домакините в срещата.

Малко преди паузата играта загрубя и реферът започна с официалните предупреждения.

Шахтьор и Динамо (Загреб) не излъчиха победител в зрелищен мач

Двубоят в Лвов завърши 2:2

След почивката обаче зрителите станаха свидетели на истинския екшън в тази битка.

В разстояние на 5 минути - между 74-ата и 79-ата и двата тима останаха с човек по-малко от първоначалните си 11 полеви състезатели, като първо Моро напусна терена за домакините, а малко след това и Марлос стори същото за гостите, пред разочарования поглед на треньора си.

Шахтьор матира Аталанта след драматичен обрат

Жуниор Мораеш бележи при успеха на "миньорите"

Иванушец и Адеми вкараха в 83-ата и 89-ата минута и по всичко изглеждаше, че това 3:1 на светлинното табло за домакините няма как да бъде променено.

Снимка 451524

Източник: Twitter

Началото на истинския шок за Динамо даде бившият футболист на ЦСКА Жуниор Мораеш. Той вкара за 3:2 в третата минута на даденото от рефера 5-минутно продължение.

В последните секунди от добавеното време вратарят Пятов се включи в атака и бе фаулиран в наказателното поле. След допитване до системата ВАР, съдията посочи бялата точка.

Снимка 451523

Зад топката застана Тете, който бе точен за оказалото се и крайно 3:3, което със сигурност ще обере голяма част от овациите на футболните запалянковци тази вечер.