Шахтьор (Донецк) постигна първа победа в груповата фаза на Шампионската лига, след като надви с 2:1 Аталанта като гост. "Миньорите" осъществиха пълен обрат в Бергамо.

Така украинският гранд вече има 3 точки в група "С", докато "бергамаските" записаха втора поредна загуба.

В 14-ата минута Йосип Иличич бе фаулиран от Кривцов и главният рефер посочи бялата точка. Зад топката потърпевшният, но Пятов спаси удара му.

В 29-ата минута все пак Аталанта поведе. Пятов не се намеси добре след центриране в наказателното поле и Дуван Сапата прати топката във вратата.

В 41-ата минута Шахтьор изравни. Алан Патрик изведе Жуниор Мораеш сам срещу Голини, нападателят финтира вратаря и на празна врата вкара за 1:1.

В добавеното време на второто полувреме "миньорите" стигнаха и до победата. Додо финтира двама защитници на домакините и пусна чудесен пас за Манор Соломон. Израелецът се справи с Голини и на празна врата вкара за 1:2.

Реал (Мадрид) и Брюж завършиха наравно 2:2

Реал (Мадрид) едва се спаси от загуба срещу Брюж у дома, Кабаков изгони футболист на белгийците

Срещата на "Бернабеу" завърши 2:2