Шесткратният български шампион на България - Лудогорец стартира участието си в Шампионска лига с разочароваща загуба. Жалгирис победи с 2:1. Головете в срещата бяха дело на Анисе в 18-ата минута, на бившия играч на ЦСКА - Серж Нюанджи в 78-ата и на Куклис в 84-ата. Вторият двубой е седмица по-късно.

ТОПСПОРТ проследи случващото се на терена по минути:

Време е за Шампионска лига: Жалгирис - Лудогорец (Развой на срещата по минути)

Вижте 11-те на двата отбора

Препълнени трибуни посрещнаха Лудогорец във Вилнюс. Тъй като Жалгирис не разполага със собствен стадион поради финансови причини, срещата се игра на игрище с изкуствен терен и капацитет малко над 5000 места.

Въпреки че "орлите" стартираха мача с атака, през първите 45 минути, отборът на Георги Дерменджиев бе доста безидеен в атакуващ план. Безброй проблеми и в защита за малко не костваха на шесткратния шампион на България още по-разгромна загуба.

Още в 3-ата минута Кафу опита да създаде нещо интересно пред вратата на Жалгирис. Джонатан изведе Натаниел на чудесна стрелкова позиция отляво, но ударът на футболиста не успя да насочи топката в очертанията на вратата. Само три минути по-късно, домакините предприеха контраатака, водена от Еливелто, който без да се замисли стреля към стража на Лудогорец, но той улови безпроблемно. Едно от новите попълнения на литовския тим - Антал пробва да отбележи при добавката, но Ренан отново не позволи коженото кълбо да влети в мрежата му.

Четвърт час бе изминал от началото на двубоя, когато Жалгирис демонстрира класа чрез изпълнение на Шернас. Той бе изведен от свой съотборник и остана очи в очи с Ренан, но силата, която вложи в удара изкара топката в аут. Тя му мина на милиметри от напречната греда.

В 18-ата минута дойде и моментът, в който късметът най-накрая се усмихна на българския тим. Вандерсон организира бърза контраатака, която Анисе завърши по чудесен начин.

Шест минути по-късно отборът на Жалгирис записа най-фрапантният пропуск до този момент и опропасти перфектна възможност да изравни резултата. Шернас бе изпуснат от защитата, но не успя да поеме топката по най-добрия начин и тя попадна в ръцете на Ренан, който я изпусна. При добавката обаче, щастието отново не се усмихна на футболиста на Жалгирис.

В 37-ата минута отново домакините получиха шанс да достигнат до частичен обрат. Получи се объркването в наказателното поле на Лудогорец. Еливелто преодоля Саша без никакъв проблем, но стражът на "орлите" се хвърли в краката му и не успя да хване топката, но не се стигна до нищо опасно.

След атаката на Жалгирис, Ренан остана да лежи на тревата и бе нужна намесата на медицинския щаб. След тяхната помощ вратарят се изправи на крака и успя да продължи участието си в мача без проблем.

През първите 10 минути на второто полувреме темпото на игра на стадиона във Вилнюс бе доста слабичко. Най-интересното на терена бе румънската битка между Антал и Моци. Двамата на няколко пъти попаднаха в единоборство пред наказателното поле на "орлите", като новото попълнение на Жалгирис определено надигра футболиста на Лудогорец.

В 60-ата минута на терена се появи и бившият футболист на ЦСКА - Серж Нюанджи.

Палач на Левски ще се опита да накаже Лудогорец

Бившият футболист на ЦСКА - Серж Нюаджи, е част от Жалгирис

След като вече бе изминал час игра, Лудогорец се върна към стандартния си начин на игра - дефанзивен. "Орлите" се прибраха в своята половина и започнаха да разчитат единствено на контраатаки, до които обаче рядко се стигаше.

В 67-ата минута футболистите на Георги Дерменджиев получиха златна възможност да удвоят резултата в своя полза и да сложат точка на тазвечершната среща. Кафу остана сам срещу стража на Жалгирис, но направи фрапантен удар, който мина много, много встрани от вратата...

В 78-ата минута палачът на Левски - Серж Нюанджи наказа Лудогорец и направи резултата 1:1, след като остана сам срещу Ренан и не се поколеба да стреля. Бившият играч на ЦСКА хвърли в екстаз феновете по трибуните.

Не бяха изминали и 6 минути от попадението на Серж, когато бившият футболист на "армейците" успя да изработи и втори гол във вратата на Ренан. Обратът за Жалгирис бе пълен, след като литовците поведоха с 2:1 чрез Куклис.

В 93-ата минута Шернас получи втори жълт и съответно червен картон, което означава, че футболистът на Жалгирис ще пропусне и реванша в Разград след седмица.