ФК Залцбург стана първият отбор от Австрия, от 31 години насам, който ще играе на елиминациите в Шампионската лига. "Биковете" постигнаха наглед неочакваното, след като победиха Севиля у дома с 1:0 в мач от Група "G" на турнира

В герой за "биковете" се превърна Ноа Окафор, който вкара единственото попадение в срещата.

Манчестър Юнайтед - Йънг Бойс 1:1 в Шампионската лига

Резервите на Юнайтед не впечатлиха Рангник

"Червените дяволи" направиха 1:1 с Йънг Бойс в мач без значение

Щастливото събитие за домакините се случи в 51-ата минута. Адейеми бе изведен на лявото крило и пусна пас по земя в наказателното поле. Там Ноа Окафор бе изпреварил защитник на Севиля и отблизо прати топката в мрежата.

В 64-ата минута ситуацията за Севиля стана доста по-тежка, тъй като Жоан Жордан бе изгонен за втори жълт картон. Осмицата на андалусийците събори Адейеми и спря бърза контраатака на Залцбург.

Байерн (Мюнхен) победи Барселона с 3:0 в Шампионската лига

Невзрачна Барселона се сбогува с Шампионската лига

Байерн (Мюнхен) не пожали каталунците - 3:0

До края на срещата не се стигна до нови голове и така хората на Матиас Йесле продължиха напред в турнира за сметка на Севиля, който остана на 4 точки зад тях на третото място в групата и след Нова година ще играе на елиминациите в Лига Европа.