Ювентус не успя да победи Лион в група "Н" на Шампионската лига. "Старата госпожа" и "хлапетата" направиха 1:1 в Торино.

По този начин тимът на Масимилиано Алегри пропусна да се класира предсрочно за 1/8 финалите в Турнира на богатите.

След този мач, италианците са на второто място в групата с актив от 8 точки, с две повече има Севиля. Испанците си спечелиха място за следващата фаза след успех с 4:0 над тима на Ивайло Петев - Динамо Загреб.

НА ЖИВО: Ювентус - Олимпик Лион

"Старата госпожа" гони класиране на 1/8 финалите

Срещата започна с натиск на Ювентус. В 13-ата минута Диагхаби фаулира Игуаин в наказателното поле и реферът не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана самият нападател, който безпогрешно реализира в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

Това беше попадение номер 100 за Игуаин от престоя му в Италия, който започна през 2013 година. През втората част, темпото на игра спадна. Лион опитваше да изравни, но опитите им ударяха на камък.

В 85-ата минута обаче Буфон получи гол в мрежата си. Гезал изведе много добре Толисо, който надхитри опитния страж, за да направи резултата 1:1.

След този мач, Ювентус е на второто място с 8 точки. Олимпик Лион пък е трети с 4 пункта. Динамо Загреб пък е без точков актив.