Отборът на Пари Сен Жермен направи наглед всичко възможно, за да спечели група Н в Шампионската лига, побеждавайки като гост сломения игрово Ювентус с 2:1. В крайна сметка попаденията на Мбапе и Мендеш не се оказаха достатъчни, защото по същото време Бенфика се развихри срещу Макаби Хайфа в Израел и се поздрави с триумф 6:1. По този начин "орлите" от Лисабон изпревариха колоса от Франция по показателя "повече голове на чужд терен". Така Меси и компания попадат във втора урна за утрешния жребий за следващата фаза. Ювентус пък продължава в плейофите на Лига Европа.

Реал (Мадрид) - Селтик 5:1 в мач от Шампионската лига

Реал (Мадрид) финишира на първо място в група F след разгром

"Кралете" разбиха Селтик с 5:1

"Алианц Арена" трябваше да преживее тъжната участ в 12-ата минута да види как Килиан Мбапе бележи фамозен гол във вратата на техните любимци. Френската звезда демонстрира скоростна техника, която направи за смях Лео Бонучи и Мануел Локатели. Последва страхотен изстрел на №7 от гостите, които порази вратата на Войчех Шчесни.

Почти веднага паритетът можеше да бъде възстановен, но хубав удар от средна дистанция на Мануел Локатели не намери целта.

Снимка 593479

Източник: EPA/БГНЕС

"Старата госпожа" все пак намери сили да изравни в 38-ата минута. Локатели пусна отличен пас за Хуан Куадрадо, който падайки с глава продължи за включилия се Бонучи, който отблизо успя да се разпише за 1:1.

В 65-ата минута Серхио Рамос изненада Шчесни с далечен шут, който без малко можеше да вкара поляка в голяма беля. За негова радост около него бяха само негови съотборници, които да изчистят топката.

Кристоф Галтие демонстрира отлично чувство към направата на смени, след като появилият се само преди секунди Нуно Мендеш, отново дари "принцовете" с лидерството в мача. В 69-ата минута включването му по фланга беше уважено от Мбапе, а останалото бе завършено от национала на Португалия.

До края голямото събитие в Торино беше свързано със завръщането в игра на Федерико Киеза, който отново играеше футбол след тежката си контузия.

Снимка 593480

И докато ПСЖ спокойно изчакваше края на срещата, парижани неприятно бяха изненадани от случилото се в Израел, където Бенфика разби с 6:1 Макаби Хайфа и по този начин спечели група Н. Меси и компания ще се озоват във втора урна за утрешния жребий за елиминациите, след като отстъпват по показател голове на чужд терен спрямо "орлите" от Лисабон. За Ювентус пък остава участието в плейофите на Лига Европа.

Шахтьор (Донецк) - РБ Лайпциг 0:4 в Шампионската лига