РБ Лайпциг победи Шахтьор (Донецк) с 4:0 и се класира за осминафиналите в Шампионската лига.

Кристофър Нкунку откри резултата в 10-ата минута на двубоя във Варшава, след като вратарят на Шахтьор Анатолий Трубин спаси първия удар на германския нападател Тимо Вернер.

Германският национал Вернер напусна терена в 19-ата минута заради контузия на глезена.

Андре Силва направи 2:0 малко след почивката, а Доминик Собослай реализира третото попадение в 62-ата минута. Крайното 4:0 беше фиксирано шест минути по-късно, когато Валери Бондар засече удар на Дани Олмо в собствената си врата.

В крайното подреждане Реал (Мадрид) събра точка повече от завършилия на втора позиция тим на РБ Лайпциг (12 точки). Шахтьор (Донецк) остана на третото място и поема към плейофите в Лига Европа. Аут от европейските клубни турнири е Селтик.

Реал (Мадрид) - Селтик 5:1 в мач от Шампионската лига