Ювентус премина без никакви проблеми през Йънг Бойс, записвайки класическа победа с 3:0 в тазвечершния мач от Група H в Шампионска лига. С хеттрик се отличи Пауло Дибала, който еднолично донесе успеха на "бианконерите".

Резултатът беше открит още в 5-ата минута, когато Лео Бонучи изпрати перфектно центриране към наказателното поле, където намери добре позиционирания Пауло Дибала. Той овладя топката и с прецизен удар я изпрати във вътрешната част на мрежата за 1:0.

Десет минути по-късно, Бернардески имаше шанс да удвои, но Балмос не се затрудни след изстрела на играча на "бианконерите". В 33-ата минута, Дибала отбеляза своя гол №2 в срещата, след като шутира топката ниско по тревата в средата на вратата за 2:0.

Снимка 381495

Още в самото начало на второто полувреме, аржентинецът получи хубав пас, след който се завъртя с топката в крака към вратата и се опита да я промуши в мрежата, но кълбото премина встрани. В 69-ата минута, обаче звездата на италианския гранд не сгреши и оформи своя хеттрик в мача. Куадрадо изведе своя съотборник на стрелкова позиция, а неговата задача бе само да мушне топката в целта за 3:0.

Единствената по-сериозна опасност пред вратата на Шчесни дойде чак в 74-ата минута, когато Лаупер стреля мощно към вратаря, но той с класно отиграване спаси. Малко след това, гостите останаха и с човек по-малко, тъй като Али Камара получи втори жълт и съответно червен картон.

Снимка 381497

Така Ювентус се изкачи на върха в групата с пълен актив от 6 точки след два изиграни мача. След "бианконерите" е Манчестър Юнайтед с три, който тази вечер приема Валенсия на "Олд Трафорд".