Ювентус е на четвъртфинал в Шампионската лига. Макар и отписани от множество специалисти, "бианконерите" доказаха голямата си класа. Селекцията на Масимилиано Алегри победи Тотнъм с 2:1 и така с общ резултат 4:3 елиминира "шпорите" от надпреварата.

Триумфът за "Старата госпожа" е още по-сладък, тъй като бе факт след пълен обрат. До полувремето опонентът им водеше с 1:0 след гол на Сон. Само за три минути през втората част обаче Юве осъществи една футболна магия и набързо нокаутира домакините с попадения на Игуаин и Дибала.

Снимка 344085

До края инфарктните мигове пред вратата на Джиджи Буфон бяха много на брой. Веднъж дори и гредата бе верен помощник на ветерана.

Така торинци си осигуриха място в следващия етап, съхранявайки мечтата си за участие на втори пореден финал в турнира. Победата има и историческо значение, тъй като е първата за Ювентус на територията на Лондон.

Почетино: Представянето ни беше фантастично

"Направихме две грешки и допуснахме два гола"

Не бяха изминали и 180 секунди, когато за кеф на препълнения "Уембли", Тотнъм създаде първото си голово положение. Кореецът Сон навлезе мощно в полето на Юве, финтира тромавия Брадзали и отправи диагонален шут, който бе спасен с вещина от Джиджи Буфон.

Домакините имаха претенции за дузпа в 12-ата минута, когато падайки Джорджо Киелини сякаш докосна с ръка топката, която беше под контрола на Хари Кейн. Хилядите по трибуните изригнаха, но полският рефер Марчиняк подмина ситуацията с мълчание.

Снимка 344098

Натискът на Тотнъм нямаше край. "Старата госпожа" се убеди в това и след още няколко минути, когато Деле Али сякаш на шега пусна хитър пас за Хари Кейн зад гърба на Киелини. Нападателят преодоля елегантно и Джиджи Буфон, но затвори ъгъла си за стрелба и в крайна сметка намери външната част на мрежата.

Тотнъм - Ювентус 1:2 (Развой на срещата по минути)

Нов голям мач за "Старата госпожа"

Гостите от Италия бяха сериозно ощетени от рефера в 18-ата минута. При първата си по-сериозна атака, Дъглас Коща бе спрян с непозволен шпагат от Ян Фертонген. Това обаче не се оказа достатъчно, за да бъде отсъден наказателен удар, което накара част от играчите на Юве да наобиколят поляка Марчиняк.

Снимка 344090

Головите възможност за Тотнъм обаче не спираха. В 20-ата минута центриране на далечната греда бе оползотворено от Сон, който с глава прати коженото кълбо в ръкавиците на Буфон.

Секунди, след като Хонг-Мин Сон пропусна нов прекрасен шанс за гол, кореецът се реваншира по възможно най-добрия начин. Бившият играч на Леверкузен се оказа на точното място след прострелен пас на Трипиър и от няколко метра, с помощта и на лек рикошет в тялото на Киелини, съумя да пречупи съпротивата на Джиджи Буфон.

Снимка 344095

Източник: EPA/БГНЕС

Още в ответната атака Ювентус опита бързото си завръщане в мача, но изстрел от границата на наказателното поле на Дибала, премина на сантиметри от страничната греда на Лорис.

Втората част започна с доста безинтересен футбол, който беше белязан от груби единоборства и няколко жълти картона. Тотнъм опита да съживи опонента си чрез неприятна грешка в 62-ата минута. Бранителят Санчес не се разбра със своя капитан Лорис и обърка подредбата на английската отбрана. От всичко това опита да се възползва Пауло Дибала, който обаче не намери очертанията на вратата.

Снимка 344123

Интригата на "Уембли" се завърна , след като Ювентус намери сили и съумя да изравни резултата в 63-ата минута. Появилият се малко преди това Стефан Лихтщайнер проби по крилото. Последва негово центриране, което бе отиграно с глава от Сами Кедира. Хибридът му между удар и пас стигна до непокрития Игуаин, който с едно докосване елегантно я прати в мрежата на Тотнъм.

Брадзали: Отборът ни е способен на абсолютно всичко

"Трябваше да страдаме"

И докато английските домакини все още смятаха, че критичното ниво на грешки не е достигнато, за техен ужас, "Старата госпожа" осъществи пълен обрат. При това само за три минути! В 66-ата Гонзало Игуаин получи топката с гръб към вратата и с фамозен извеждащ пас остави Пауло Дибала очи в очи срещу Лорис. Аржентинецът не трепна и с безпощаден шут не остави никакъв шанс на стража.

Снимка 344125

Постепенно Юве започна да се затваря дълбоко в своята половина и това логично позволи на Тотнъм да организира много опасни атаки. Една такава се случи в 78-ата минута, когато с риск да си отбележи автогол, Джорджо Киелини изчисти един прострелен пас за дебнещия Хари Кейн.

Джорджо Киелини: Вярвахме в тази победа!

"Тотнъм няма история като нашата"

В заветните мигове от срещата, "шпорите" дадоха и невъзможното от себе си, за да стигнат до изравнителния гол. В последната минута, намиращият се в засада Хари Кейн отигра топката с глава и я прати в гредата. Буфон не можа да реагира, а коженото кълбо започна да "танцува" по голлинията на италианците. В решителния миг Андреа Брадзали успя да я изчисти далеч от инфарктната зона.

Снимка 344096

Така Ювентус дочака последния съдийски сигнал на Жимон Марчиняк и с общ резултат 4:3 се класира за следващата фаза на Шампионската лига.