Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 88 448
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

Ювентус обърна Тотнъм и се класира за 1/4-финал в Шампионската лига

Паметна лондонска вечер за Юве, "Старата госпожа" е на 1/4-финал в Шампионската лига

Магически обрат и безценно 2:1 за "бианконерите" срещу Тотнъм

89′

ГРЕДА ЗА ТОТНЪМ!!! В заветните мигове от срещата, "шпорите" дадоха и невъзможното от себе си, за да стигнат до изравнителния гол. В последната минута, намиращият се в засада Хари Кейн отигра топката с глава и я прати в гредата. Буфон не можа да реагира, а коженото кълбо започна да "танцува" по голлинията на италианците. В решителния миг Андреа Брадзали успя да я изчисти далеч от инфарктната зона.

88′

Жълт картон за Муса Дембеле, който изпусна нервите си срещу съперник.

87′

Заключителен натиск на Тотнъм!

Снимка 344095

Източник: EPA/БГНЕС

85′

Фернандо Йоренте ще бъде последната надежда на Тотнъм за отбелязването на гол. Напуска Деле Али.

82′

Стефано Стураро заменя уморения Гонзало Игуаин.

Снимка 344124

78′

КИЕЛИНИ! Постепенно Юве започна да се затваря дълбоко в своята половина и това логично позволи на Тотнъм да организира много опасни атаки. Една такава се случи в 78-ата минута, когато с риск да си отбележи автогол, Джорджо Киелини изчисти един прострелен пас за дебнещия Хари Кейн.

74′

Маурисио Почетино реагира на новия развой в срещата и пуска в игра Ерик Ламела.

Снимка 344086

66′

ГООООЛ ЗА ЮВЕНТУС!!! ОБРАТ!! 1:2!! ДИБАЛА! И докато английските домакини все още смятаха, че критичното ниво на грешки не е достигнато, за техен ужас, "Старата госпожа" осъществи пълен обрат. При това само за три минути! В 66-ата Гонзало Игуаин получи топката с гръб към вратата и с фамозен извеждащ пас остави Пауло Дибала очи в очи срещу Лорис. Аржентинецът не трепна и с безпощаден шут не остави никакъв шанс на стража.

63′

ГООООЛ ЗА ЮВЕНТУС!! 1:1! ИГУАИН! Интригата на "Уембли" се завърна, след като Ювентус намери сили и съумя да изравни резултата. Появилият се малко преди това Стефан Лихтщайнер проби по крилото. Последва негово центриране, което бе отиграно с глава от Сами Кедира. Хибридът му между удар и пас стигна до непокрития Игуаин, който с едно докосване елегантно я прати в мрежата на Тотнъм.

62′

ДИБАЛА! Втората част започна с доста безинтересен футбол, който беше белязан от груби единоборства и няколко жълти картона. Тотнъм опита да съживи опонента си чрез неприятна грешка в 62-ата минута. Бранителят Санчес не се разбра със своя капитан Лорис и обърка подредбата на английската отбрана. От всичко това опита да се възползва Пауло Дибала, който обаче не намери очертанията на вратата.

61′

Стефан Лихтщайнер се появява в игра за сметка на Меди Бенатия.

60′

Масимилиано Алегри прави първата си промяна в мача. В игра пуска Квадво Асамоа вместо Блес Матюиди.

Снимка 344084

55′

След като беше наритан от бранителите на Юве, Деле Али отвръща на удара и също получава жълт картон.

52′

И Джорджо Киелини спира непозволено Деле Али.

48′

Официално предупреждение за Меди Бенатия, който влезе безкомпромисно в краката на Деле Али.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 344093

45′

КРАЙ НА ПОЛУВРЕМЕТО!

42′

Официално предупреждение за Миралем Пянич, който ще пропусне следващия европейски мач на Ювентус.

39′

Още в ответната атака Ювентус опита бързото си завръщане в мача, но изстрел от границата на наказателното поле на Дибала, премина на сантиметри от страничната греда на Лорис.

Снимка 344083

37′

ГООООЛ ЗА ТОТНЪМ!! 1:0!! СОН! Секунди, след като Хонг-Мин Сон пропусна нов прекрасен шанс за гол, кореецът се реваншира по възможно най-добрия начин. Бившият играч на Леверкузен се оказа на точното място след прострелен пас на Трипиър и от няколко метра, с помощта и на лек рикошет в тялото на Киелини, съумя да пречупи съпротивата на Джиджи Буфон.

35′

Официално предупреждение и за Алекс Сандро, който фаулира Кийрън Трипиър.

Снимка 344092

31′

Мехди Бенатия изчисти лошо топка от собственото си поле. Деле Али връхлетя на нея и отправи много тежък удар по земя, който бе стопиран от добре позиционирания Буфон.

27′

Първи жълт картон в мача. Получава го Ян Фертонген заради грубо нарушение срещу Дибала.

20′

Головите възможност за Тотнъм обаче не спираха. В 20-ата минута центриране на далечната греда бе оползотворено от Сон, който с глава прати коженото кълбо в ръкавиците на Буфон.

Снимка 344089

18′

СПЕСТИХА ДУЗПА ЗА ЮВЕНТУС!! Гостите от Италия бяха сериозно ощетени от рефера в 18-ата минута. При първата си по-сериозна атака, Дъглас Коща бе спрян с непозволен шпагат от Ян Фертонген. Това обаче не се оказа достатъчно да бъде отсъден наказателен удар, което накара част от играчите на Юве да наобиколят поляка Марчиняк.

Снимка 344090

14′

КЕЙН!! Натискът на Тотнъм нямаше край. "Старата госпожа" се убеди в това и след още няколко минути, когато Деле Али сякаш на шега пусна хитър пас за Хари Кейн зад гърба на Киелини. Нападателят преодоля елегантно и Джиджи Буфон, но затвори ъгъла си за стрелба и в крайна сметка намери външната част на мрежата.

Снимка 344091

12′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Домакините имаха претенции за дузпа в 12-ата минута, когато падайки Джорджо Киелини сякаш докосна с ръка топката, която беше под контрола на Хари Кейн. Хилядите по трибуните изригнаха, но полският рефер Марчиняк подмина ситуацията с мълчание.

3′

СОН!! Не бяха изминали и 180 секунди, когато за кеф на препълнения "Уембли", Тотнъм създаде първото си голово положение. Кореецът Сон навлезе мощно в полето на Юве, финтира тромавия Брадзали и отправи диагонален шут, който бе спасен с вещина от Джиджи Буфон.

Снимка 344087

1′

НАЧАЛО НА СБЛЪСЪКА! Запазва се минута мълчание в памет на Давиде Астори.