Ювентус и Тотнъм изиграха страхотен първи 1/8 финален сблъсък помежду си в Шампионската лига, белязан с достатъчно любопитни моменти и зрелищно 2:2 в Торино.

Двубоят предложи изключителен футбол на високи обороти, гарниран с голове и обрати. Срещата напълно оправда очакванията, че ще е сред най-интересните в елиминационната фаза на турнира, а първото полувреме бе сред най-зрелищните в надпреварата до момента.

Още във 2-ата минута Гонсало Игуаин получи топка от Миралем Пянич в наказателното поле, и макар от трудна позиция, аржентинецът намери кълбото въздуха и я прати в мрежата на Лорис - 1:0 за Ювентус!

Ювентус - Тотнъм 2:2, драма в Торино!

Време е за първия мач между двата отбора

Малко по-късно "бианконерите" нанесоха своя втори удар в мача!

Не бяха изминали и 10 минути, когато Бернардески бе съборен от Дейвис в наказателното поле, а Игуаин удвои резултата след точно изпълнение от бялата точка - 2:0!

Изглеждаше, че гостите от Тотнъм са в нокаут, но постепенно "шпорите" успяха да се организират и да изнесат играта в половината на съперника. Те заиграха по-уверено, разиграваха добре, което се дължеше най-вече на доброто взаимодействие между Кристиян Ериксен и Деле Али.

Датчанинът постави топката на главата на Хари Кейн в средата на първото полувреме, изглеждаше, че резултатът ще бъде намален, но Буфон спаси удара на голаджията на 4-5 метра от вратата!

Секунди по-късно Игуаин можеше да реализира хеттрик при много добра контраатака, но негов удар от точката на дузпата профуча до страничната греда.

Снимка 340074

Дойде ред на Хари Кейн, който поправи мерника си малко по-късно!

Голмайстор №1 за 2017 година бе изведен от Деле Али зад защитата на "бианконерите", финтира Буфон и с диагонален удар прати топката в мрежата - 2:1 за Ювентус!

В края на полувремето Дъглас Коста осъществи невероятен пробив, който принуди Серж Орие да го събори в наказателното поле, а съдията отсъди втора дузпа за домакините.

Този път обаче Игуаин сгреши от бялата точка, пращайки кълбото в горната греда!

Втората част започна по-добре за играчите на Алегри. В 57-ата минута те отново можеха да имат преднина от два гола, но удар на Бернардески по диагонал бе спасен с върха на пръстите от Лорис!

Снимка 340068

Срещата отиваше към минимална загуба на "шпорите", които обаче получиха правото да изпълнят пряк свободен удар.

Зад топката застана Кристиян Ериксен, който с фронтален удар през стената я прати в мрежата за крайното 2:2!

Така реваншът на "Уембли" предвещава да е повече от интересен, а играчите на Тотнъм показаха, че първото им място в група с Реал (Мадрид) и Борусия (Дортмунд) не е никак случайно.

Нещо повече - "шпорите" все още нямат загуба в тазгодишното издание на Шампионска лига. Да му мисли Ювентус...