Магалан смени Синкгравен, който влезе в 11-ата минута на мястот на Мазраоуи.

80′

Бетанкур сменя Бернардески.

79′

Гол на Аякс е отменен. Има ВАР отново. Имало е засада на Нерес. Иначе голът на Зийех беше красив. Като ударът беше диагонален в далечния ъгъл.

78′

Онана спаси удар с глава на Роналдо. Португалецът иска дузпа.

77′

Удар на Роналдо е блокиран в корнер.

77′

Нерес и Тадич не можаха да се разберат в наказателното поле на Ювентус.

75′

Кеан не можа да намери вратата след хубав удар с глава.

74′

Пропуск на Нерес след бърза контра. Нападателят не уцели топката след извеждане зад защитата.

73′

Домакините опитват нещо като натиск.

72′

Феновете на гостите празнуват голи по трибуните.

70′

Ласе Шьоне стреля от фаул в аут .

69′

Емре Джан направи тактически фаул пред наказателното поле.

67′

ГООООЛ! Матис Де Лигт заби топката неспсяемо с глава след корнер. Ласе Шьоне центрира отдясно.

65′

Зийех изпусна момент да стреля, останал сам отляво и тръгна да подава.

64′

Кансело сменя Де Шилио.

62′

Бърза контра на гостите отдясно. Пиянич успя да пресече прострелно подаване на Тадич и спаси сигурен гол.

61′

Де Лигт успя да блокира Кеан, който беше изведен от Роналдо.

60′

Владението на топката е 50 на 50. Гостите а много по-опасни в последните 10 минути.

58′

Счесни спаси удар под гредата на Ван де Беек от 20 метра.

57′

Хубава атака с къси пасове на гостите. Ударът на Зийех беше блокиран.

56′

Роналдо стреля с глава в аут след корнер изпълнен от Пиянич. Португлаецът беше добре блокиран.

52′

Счесни спаси с невероятен рефлекс удар отблизо на Зийех. Хубава атака на гостите, която изведе нападателя сам отдясно.

50′

Два удара на гостите. Топката беше отклонена в корнер.
Блинд стреля с глава в аут след изпълнението на ъгловия удар.

48′

Второто полувреме започва като първото. Домакините натискат.

45′

Ще има ли продължение в мача?

45′

Мойс Кийн сменя Пауло Дибала, който беше незабележим.

45+5′

Закономерно равенство.

Снимка 418609

45+4′

Фаул за Ювентус срещу Роналдо. Ударът от повече от 25 метра срещна стената.

45′

Добавеното време е 5 минути заради двата ВАР-а при головете.

40′

Играта е напълно изравнена. Владението на топката е 51% на 49%.

34′

ГООООЛ! Дони ван де Беек съвсем сам изравни. Играч от далечната страна покриваше засадата, след като не можа да се изтегли. ВАР-ът беше безмислен, но съдията прибегна до него, само за да потвърди попадението.

Снимка 418608

28′

ГООООООЛ! Кристиано Роналдо беше освободен след заслони при корнер и заби топката с глава във вратата на Онана. Пианич центрира от корнер.
Имаше преглеждане на ВАР за нарушение при корнера, но се оказа, че играчите на Аякс са си попречили сами при блокажите.

Снимка 418607

27′

Опасна атака за домакините отдясно. Бернардески спечели само корнер.

26′

Гостите почти изравниха владението на топката и вече атакуват по-серизоно.

26′

Велтман направи нещо между удар и центриране в аут.

24′

Атака на гостите отдясно. Защитата на Ювентус изчисти в корнер.

22′

Хубав удар на Дибала от дистанция. Онана се хвърли наляво и спаси.

21′

Пропуск за Аякс. Ван де Беек не можа да уцели вратата отблизо.

19′

Удари към вратите все още няма.

18′

Бернардески опита пробив отдясно, но беше спрян от защитата.

14′

Шьоне направи груб фаул срещу Сандро. Засега картон няма.

13′

Гостите успяха да преместят играта напред и често преминават централната линия.

11′

Синкгравен сменя Мазрауи.

8′

Мазраоуи отново е седнал на терена и няма да може да продължи.

7′

Мазрауи е изнесен от медицинските лица от терена. Може би ще продължи в мача.

4′

Бернардески не можа да отправи удар от удобна позиция след влизане отдясно на Де Скилио.

3′

Играта е изцяло в половината на Аякс.

2′

Роналдо получи удар окото при борба глава в глава.

1′

Леонардо Спинацола Юрген Екеленкамп

Ювентус привидно е големият фаворит в реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига срещу Аякс. Италианците имат най-големия си коз в лицето на Кристиано Роналдо, но и останалите им изпълнители са по-високо котирани.

Аякс вече сюрпризира Реал в предишния кръг, а и направи две равенства в груповата фаза. Младоците не бяха по-слаби в първия мач и може би шансът ги лиши от аванс преди днешния двубой.

Ювентус не успя да си осигури титлата в Серия А през уикенда, след като загуби от СПАЛ, съхранявайки силите на някои важни играчи,Аут за домакините са Джорджио Киелини, Хуан Куадрадо и Марио Манджукич, които са с травми.

За гостите от Холандия извън сметките са Карл Ейтинг, който е контузен и Николас Талиафико, получил жълт картон в първия мач. Нусер Мазрауи се завръща след наказание.

Мачът започва с предимство за Ювентус след гола на чужд терен при равенството 1:1, постигнато в Амстердам.