Манчестър Юнайтед започна участието си в група "А" на Шампионската лига с пестелива победа 1:0 над Бешикташ в Истанбул. Автор на единственото попадение стана Пол Скоулс в 77-ата минута. Димитър Бербатов започна като резерва и влезе в игра след час игра.

Гостите започнаха мача спокойно като Карик и Рууни имаха нелоши възможности да открият, но вратарят Аръкан бе на мястото си. В 27-ата минута пък Сердар можеше, не и без известна доза късмет, да порази вратата на Фостър, но ударът му излезе в аут.

Юнайтед като цяло държеше инициативата през първата част, но Бешикташ използваше всяка възможно за атака.

След почивката ситуацията на терена остана подобна, което накара Алекс Фъргюсън да потърси промяна. В 63-ата минута той замени Карик и Рууни за Бербатов и Оуен. Така на практика англичаните заиграха вече с двама в атака. Рууни пък изглежда бе бесен от смяната си и след като седна на пейката, демонстративно хвърли обувката си.

Промените в състава обаче дадоха резултат. Гостите започнаха да атакуват все по-опасно. В 77-ата минута Нани финтира добре защитник на турците и стреля, вратарят Аръкан изби, но топката попадна право на главата на Скоулс, който нямаше как да сбърка - 0:1. Холошко можеше да изравни за Бешикташ, но ударът му бе блокиран от Евра.

Бербатов напомни за високата си класа в последната минута, когато изведе по невероятен начин Оуен, но новото попълнение на "червените дяволи" пропусна.

В други мач от тази група немския шампион Волфсбург дебютира с победа в Шампионската лига. "Вълците" надделяха с 2:0 над ЦСКА (Москва). Графите отбеляза историческото първо попадение за клуба в Лигата. В 36-ата минута Мисимович намери отлично Графите, за който не бе проблем да намери мрежата зад Акинфеев. Само няколко минути по-късно Шемберас събори бразилецът в наказателното поле и реферът бе категоричен - дузпа. Зад топката застана потърпевшият,който не сбърка - 2:0.

Гостите намалиха в 77-ата мин. чрез Дзагоев, но малко по-късно Графите оформи хеттрика си и скърши надеждите им за нещо повече от почетна загуба.

БЕШИКТАШ - МАН ЮНАЙТЕД 0:1

0:1 Скоулс (77')

БЕШИКТАШ:Хакан Аръкан, Ибрахим Каш, Сивок, Нобре, Табата, Екрем Дач, Ибрахим Юзюлмез, Сердар Йозкан, Холошко, Ферари, Ернст;

МАН ЮНАЙТЕД:Фостър, Невил Евра, Еванс, Видич, Скоулс, Нани, Карик, Андерсон, Валенсия, Рууни.

Стадион: "Исмет Инюню", Истанбул

Главен съдия: Никола Рицоли