Тази вечер, от 22:00 часа, на "Камп Ноу" излизат носителите на общо 8 Купи на Европа - Барселона и Манчестър Юнайтед.

Каталунците взеха минимален аванс на "Олд Трафорд" в първия четвъртфинален сблъсък между двата тима в Шампионската лига, но ако има човек, който да знае как се печели с величие на този стадион, това е мениджърът на англичаните Оле Гунар Солскяер.

Юнайтед мечтае за магически обрат на "Камп Ноу". Какъвто светът видя в началото на март на "Парк де Пренс" срещу ПСЖ. Такъв, какъвто видя през 1999 г. отново на този стадион - този път във финала на Шампионската лига срещу Байерн Мюнхен, с гол в 93-ата минута на сегашния мениджър на "червените дяволи" Оле Гунар Солскяер.

Снимка 399410

На "Олд Трафорд" Барселона надделя много рационално и прагматично. С автогол на Люк Шоу в началото на срещата, след който каталунците успяха да неутрализират силните страни на съперника с добра работа в защита и да вземат прекрасен аванс преди втората среща от 1/4-финалите.

Манчестър Юнайтед загуби от Барселона с 0:1

Автогол реши първата част от класиката между Юнайтед и Барселона, Смолинг изпълни заканата си към Меси

Люк Шоу прати топката в собствената си врата и "изгоря" за реванша

През уикенда Барса не успя да надделе над последния в Ла Лига - Уеска, но съставът бе пълен с играчи, които не получават много минути през тази кампания. Почивка получи Лео Меси, а извън игра останаха още Ракитич, Бускетс, Суарес, Семедо и Ленгле. Алба, Коутиньо и Артур влязоха от пейката, но не успяха да помогнат на тима да прибере трите точки.

Все пак Барселона продължава да е лидер в шампионата с 9 пункта преднина пред втория Атлетико, 6 кръга преди края на сезона.

Снимка 416694

Източник: EPA/БГНЕС

Юнайтед остава битката за Топ 4 във Висшата лига, взимайки важен успех над Уест Хем у дома преди няколко дни. Тимът продължава да е 6-ти на 2 точки зад 4-ата позиция.

В Шампионската лига каталунците не са губили у дома от поражението с 0:3 от Байерн (Мюнхен) през 2013 година. От онзи момент насам те са записали 27 победи в 30 мача в надпреварата. Тимът също така е реализирал 16 гола в 20-те си последни двубоя като домакини в Турнира на богатите. При Солскяер Юнайтед пък бележи три или повече гола в 7 от последните си 12 мача.

Снимка 399947

Единствено контузен за Барселона е Рафиня. Дембеле и Коутиньо ще се конкурират за място до Меси и Суарес в атака. Един измежду Срехи Роберто и Артуро Видал пък ще застане до Иван Ракитич и Серхио Бускетс в средата на терена. В защита ще са Алба, Ленгле, Пике и Семедо.

За англичаните Андер Ерера е аут поради травма, а Люк Шоу е наказан. Отляво на отбраната ще действа Ашли Йънг, а отдясно ще играе някои измежду Матео Дармиан и Диего Далот. В средата на защитата са Виктор Линдельоф и Крис Смолинг.