Манчестър Юнайтед загуби от Барселона в първа 1/4-финална битка между двата тима в Шампионската лига.

Каталунците се наложиха с минималното 1:0 с попадение на Люк Шоу, пратил топката в собствената си врата в оказалата се фатална за него 13-а минута на мача.

Зрелището на емблематичния "Олд Трафорд" беше истинско и напрегнато до последния сигнал.

Снимка 417448

Източник: Twitter

"Червените дяволи" не се намират в най-добрата си форма, след като регистрираха 3 победи и 4 загуби в последните си 7 мача от всички надпревари.

Оле Гунар Солскяер не можеше да разчита днес на Алексис Санчес, който е с контузия в коляното. Перманентно в лазарета пък са Матео Дармиан и Антонио Валенсия.

Снимка 417427

Източник: UEFA.com

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Манчестър Юнайтед - Барселона 0:1

За последно двата тима се срещнаха на "Уембли" преди осем години

Първото полувреме премина под териториалното превъзходство на гостуващия отбор, въпреки претенциите на домакините преди началото на двубоя, че те ще са тези, които ще владеят топката по-продължително.

Множество акции на каталунците обаче по-скоро нямаше. Те бяха спрени по добър начин от състезателите на Юнайтед, които действаха добре в дефанзивната част от постройката си.

Снимка 417449

"Червените дяволи" изчакваха добра възможност за контраатака в собствената си половина, добре прибрани в защита. Те залагаха основно на крилата си за изостряне на битката и създаване на напрежение пред Тер Щеген.

Резултатът беше открит след 13 минути игра, когато Меси проби в половината на съперника и центрира по чудесен начин към Суарес, който с глава насочи топката към вратата на съперника. Кълбото се отби в протегнатия крак на Люк Шоу и влезе в мрежата на Де Хеа.

Снимка 417423

На първо време страничният съдия маркира засада и голът не беше признат, но след допитване до системата ВАР, попадението бе записано първо като такова на Суарес, а след необходимите корекции - като автогол на Шоу.

Юнайтед отговори със скоростна атака, преминала през Рашфорд. Той центрира в полето на Тер Щеген, но Далот не успя да засече топката по възможно най-добрия начин.

Снимка 417429

В средата на полувремето заканвалият се дни наред на Лионел Меси - Крис Смолинг изпълни това, което вещаеше преди мача, като при единоборство с аржентинския ас включи дясната си ръка в действие. С лакътя си той разби носа на Меси, като по този начин почти го неутрализира до почивката. Бликналата кръв изплаши щаба на гостите, но след намеса на лекарския екип, ситуацията беше овладяна.

Снимка 417440

Преди паузата Коутиньо можеше да се разпише за Барселона, но изстрелът му от движение бе отразен от Давид де Хеа.

През второто полувреме Оле Гунар Солскяер опита различен подход в нападението на домакините.

В игра бе включен Марсиал, който смени незабележимия (в косвения смисъл на думата) Лукаку. Таранът не направи нищо запомнящо се в срещата.

Снимка 417441

След това и Лингард се появи на терена, но така и не се виждаше как Юнайтед ще стигне до гол в добре охраняваната врата на Тер Щеген.

Включилият се след почивката в редиците на Барселона Артуро Видал изостри акциите на каталунците допълнително, но по-скоро се грижеше съперникът да не осъществява пробиви в полето на "блаугранас".

Снимка 417444

Нова промяна в резултата така или иначе не бе регистрирана и гостите се поздравиха с успех на "Олд Трафорд" - нещо, което не бяха постигали.

Снимка 417458

На свой терен Юнайтед имаха две победи и две равенства срещу Барселона преди срещата, но пък спечелиха само два от последните 15 мача с испанци, като в последните шест имат само три ремита. Днес тази им статистика беше продължена.

Ернесто Валверде: Големите в Европа запазват своята аура

Валверде: Големите в Европа запазват своята аура

"Юнайтед са вдъхновени от миналия кръг и добрата им серия"