Настъпи часът за поредното мадридско дерби на високо ниво в Шампионска лига! Европейският шампион Реал приема финалиста от миналото издания на турнира Атлетико в първи полуфинал. В 21:45 часа английският рефер Мартин Аткинсън ще даде начало на мача на "Сантяго Бернабеу". Реал показа, че знае как да се справи с "дюшекчиите" в Лигата. Момчетата на Диего Симеоне са по-жадни за мъст от когато и да било. В столицата на Испания днес ще ври и кипи. Време е за шоу!

Атлетико беше близо до спечелване на трофея миналия сезон, но след 1:1 в редовното време загуби с 3:5 от Реал при дузпите. Две години по-рано двата тима отново играха на финал. Атлетико водеше с 1:0 до третата минута на добавеното време, когато Серхио Рамос изравни и прати двубоя в продължения. В тях Реал вкара нови три гола и вдигна Десетата.

Снимка 236514

На четвъртфиналите "кралете" се справиха с германския колос Байерн (Мюнхен). Атлетико елиминира шампиона на Англия - Лестър.

В последния кръг от първенството на Испания Реал победи трудно с 2:1 на свой терен Валенсия, въпреки че игра с титулярите си. Атлетико разгроми като гост с 5:0 Лас Палмас. Лошата новина за Чоло от тази среща е травмата на Хосе Хименес, която остави тима му без десни защитници.