Виляреал и Байерн (Мюнхен) завършиха наравно 1:1

Чудото е факт! Виляреал изхвърли Байерн (Мюнхен) от Шампионската лига

Джовани Ло Селсо получава жълт картон.

90′

Четири минути добавено време.

88′

ГОЛ! Самуел Чуквуезе! Скоростна контра завърши с прекрасно извеждащо подаване на Жерард Морено към влезлия преди минути футболист, който с едно докосване опъна мрежата на Мануел Нойер.

84′

Франсис Коклен отстъпва мястото си на Самуел Чуквуезе.

84′

Арнаут Данджума напуска терена, за да бъде заменен от Алфонсо Педраса.

82′

Джамал Мусиала е заменен от Серж Гнабри.

75′

Кингсли Коман преодоля противниковата защита и опита късмета си с изстрек от границата на наказателното поле, топката обаче прелетя над напречната греда.

Снимка 570429

71′

Прецизно центриране в пеналтерията намери Томас Мюлер, чийто удар с глава прелетя малко встрани от дясната греда.

64′

Лукас Ернандес отправи удар от средно разстояние, на който липсваше точност и топката премина високо над напречната греда.

59′

Хуан Фойт получава жълт картон.

52′

ГОЛ! Роберт Левандовски! Томас Мюлер пусна прекрасен пас към нападателя, който демонстрира класата си и преодоля Рули - 1:0.

Снимка 570430

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

Снимка 570423

36′

Любопитен момент. Левандовски се строполи на земята в опит да си спечели дузпа. Съдията Славко Винчич обаче подмина ситуацията, но не показа втори жълт картон на нападателя.

33′

Роберт Левандовски получава жълт картон.

29′

Джамал Мусиала засече по отличен начин центриране отляво. Вратарят Херонимо Рули обаче реагира блестящо и спави.

20′

Джамал Мусиала нахлу в наказателното поле и шутира към вратата, но прати топката твърде встрани от дясната греда.

Снимка 570426

16′

Кингсли Коман центрира опасно. Защитата на Виляреал успява да се справи и в тази ситуация.

15′

Лукас Ернандес получава жълт картон.

12′

Лирой Сане отправи удар от средно разстояние, но прати топката твърде встрани от лявата греда.

Снимка 570424

7′

Страхотен пробив на Джамал Мусиала бе париран от противников защитник.

2′

Томас Мюлер отправи центриране в наказателното поле, но никой от съотборниците му не засече топката.

1′

Чуквуезе

Байерн (Мюнхен) приема Виляреал в мач реванш тази вечер от 22 часа по MAX Sport 4 HD. Историята повелява, че домакинът има предимство. Баварците трябва да обръщат резултата след изненадващото 0:1 като гост миналата седмица.

Не че Байерн може да изпитва притеснения от такъв пасив, когато играе на свой терен... Спомнете си Залцбург в осминафиналите - след 1:1 в Австрия, симпатичният отбор отнесе 1:7 в Мюнхен.

В отбора на Нагелсман обаче не всичко е наред и това е видимо. Докато Виляреал на Унай Емери остава един от най-неприятните съперници в Европа, особено, когато има аванс, който да брани.

Ювентус в миналия кръг изглеждаше уверен след 1:1 в Испания, че няма да има проблеми на реванша. А тимът в турнира на шампионите, който идва от най-малкото населено място, го победи с 3:0 насред Торино.

Емери е "гърмян заек" в Европа, печели трофея в Лига Европа със Севиля три пъти и веднъж с настоящия си отбор - през миналия сезон, когато елиминира куп отбори, срещу които Виляреал бе смятан за аутсайдер. Това е любимата му роля.

"Най-трудната мисия във футбола", определи гостуването в Мюнхен с едно изречение Емери. Но вътрешно вероятно в него гори надеждата за още една велика вечер като онази на стадиона на Юве.

Байерн у дома е страшилище, но това е различно предизвикателство от Залцбург и реваншът довечера обещава сериозна интрига.