Европейският шампион Интер продължава тоталното си пропадане през този сезон. Феновете на "нерадзурите" трябваше да преглътнат поредно унижение, след като тимът им бе разбит с 3:0 от Вердер. Въпреки това носителите на требъл от миналия сезон продължават напред, но на второ място след Тотнъм. Това означава и значително по-тежък жребий за момчетата на Рафаел Бенитес.

Още от първите минута Вердер бе по-добрият тим на терена. Домакините пропуснаха няколко изгодни ситуации, а в 32-ата минута Камбиасо едва не си вкара автогол. Все пак, в 7 минути по-късно Себастиан Прьодл с глава вкара след груба грешка на бранителите на Интер в отбрана.

Веднага след почивката - в 49-ата минута, Вердер достигна до нов гол чрез Марко Арнаутович, който простреля отблизо Орландони за 2:0. Клаудио Пизаро пък заби последния пирон в ковчега на гостите в последните минути. От своя страна еврошампионите се отчетоха със само една сериозна ситуация, която се откри пред Горан Пандев, но той уцели гредата.

В другия мач от групата Твенте и Тотнъм сътвориха истинско голово шоу. Мачът завърши 3:3, като за отбелязване е, че на вратата на холандския шампион не бе Николай Михайлов, който има контузия, а ветеранът Бошкер. Именно той сбърка фатално, като не успя да уцели върната към него топка от Висгерхоф и по този начин Тотнъм поведе. В 21-ата минута обаче Ладзаат успя да изравни от дузпа. При този резултат дойде и почивката.

През втората част дойде истинското шоу. В 47-ата минута резервата Аарън Ленън намери Джърмейн Дефоу, който веднага прати топката зад Бошкер за 2:1 за Тотнъм. Още в следващата атака обаче Росалес върна гола с красив удар. В 59-ата минута обаче отново английският национал Дефоу се ориентира най-добре, като довкара отбита топка за 3:2 за Тотнъм. Домакините обаче не се предадоха и в 64-ата минута Насер Чадли изпълни изключителен пряк свободен удар, с който фиксира крайното 3:3.