Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер нарочи съдията от Гърция за виновник за тежката загуба с 1:5 от Байерн в реванша от осминафиналите в Шампионската лига. Той изрази недоволството си от спорната дузпа, която баварците получиха в началото на втората част. След нея резултатът стана 1:1, а на всичкото отгоре Лоран Кошчиелни беше изгонен и това предреши двубоя. Той обаче даде много висока оценка на своите футболисти, които според него са хвърлили много усилия в този мач.

Байерн размаза останалия с десет човека Арсенал (ВИДЕО)

Баварците решиха да накажат обезверения си съперник

"Трудно е да преглътнем тази загуба. Играхме добре, с хубаво темпо, но Байерн ни постави под напрежение. Смятам, че играхме така, както искахме. Трудно ми е да си обясня какво се случи. Футболистите хвърлиха много усилия и играха добре.

Когато си с човек по-малко на терена и трябва да вкараш още четири гола, в главата на един футболист това се превръща в невъзможна мисия. Просто бе невъзможно да направим нищо повече. Но съдията ни причини всичко това. Нямаше никаква дузпа, защото първо Левандовски беше в засада. На всичкото отгоре той дава картон на Кошчиелни и после го гони за нищо. Това просто не е сериозно! Когато видиш такова поведение от рефера в толкова важен мач, си съкрушен.

Затова искам да се извиня на хората по трибуните. Те дойдоха тук и платиха много пари, за да гледат подобна продукция и да виждат как се случват подобни неща в подобни мачове", заяви бесният Венгер.

Преди и по време на мача той беше подложен на критика от част от феновете, които за пореден път този сезон му поискаха оставката. На въпроса дали и догодина ще води Арсенал в Шампионската лига, който беше намек за това дали ще преподпише договора си, французинът отговори просто, че не знае. Так се засилиха информациите, че това е последният му сезон начело на лондонския клуб Венгер.