Байерн размаза Арсенал в Лондон с 5:1 и се класира за четвъртфинал в тазгодишното издание на Шампионската лига. Домакините изиграха добро първо полувреме, след което водеха с 1:0. В началото на втората част гръцкият съдия Сидоропулос реше, че няма нужда да бъде внасяно напрежение в мача и с дузпа и червен картон приклоючи с интригата.

Останалите с човек повече играчи на Байерн просто скриха топката на „топчиите" и постигнаха втора победа с идентичен резултат в елиминацията. Общият резултат от двете срещи е 10:2, което показва огромната разлика в класите.

НА ЖИВО Арсенал - Байерн

Очертава се протоколен реванш

Първото полувреме започна с повече владение на топката за Байерн. Това създаде измамно впечатление за превъзходство, защото играчите на Арсенал бяха много по-остри и създадоха няколко положения за гол.

Домакините показаха, че са амбицирани да постигнат нещо. Особено активен беше Тио Уолкът, който отбеляза първото попадение в мача.

В 20-та минута Уолкът направи хубав пробив отдясно, премина през трима защитници и остана сам срещу Нойер под малък ъгъл. Англичанинът стреля силно под гредата, а вратарят само си протегна ръцете нагоре.

Снимка 282189

До края на полувремето играчите на Арсенал само можеха да съжаляват, че не водят с повече от един гол разлика.

В началото на втората част играчите на Арсен Венгер упражниха здрава преса в търсенето на второ попадение. И всичко приключи в 5-4-та минута. Съдият Сидиропполус реши да сложи край на мъките на Арсенал.

Той свири една леко спорна дузпа за Байерн и после показа типична балканска чувствителност и изгони Косчелни за това, че казал нещо нецензурно. Левандовски отбеляза и мачът приключи.

Снимка 282203

Играчите на Байерн останали с човек повече показаха типичното за германци вадене на нож на умряло куче и решиха да смачкат съперника си. Те просто разпиляха защитата на Арсенал и започнаха да създават положение след положение и да бележат гол след гол.

В интерес на истината „топчиите" направиха каквото зависи от тях за да бъдат разгромени.