Барселона засрами историята на футбола като разгроми Пари Сен Жермен с неповторимото 6:1 в реванш от осминафиналите на Шампионската лига. Двубоят на "Камп Ноу" поднесе най-големия обрат досега в турнира.

Точни в полза на победителите бяха Суарес, Меси, Неймар (на два пъти), Роберто и Курзауа, отбелязал си автогол.

Попадение на Единсон Кавани бе на път да реши всичко в този сблъсък, като след него "блаугранас" се нуждаеха от нови 3 гола, ако искаха да продължат в следващата фаза.

Снимка 282401

Барселона обаче успя да превъзмогне загубата с 0:4 в първия мач в Париж и да се класира за четвъртфиналите на турнира.

Нито един отбор в европейските клубни турнири не беше продължавал напред след толкова тежка загуба, но в Барселона доказаха, че мечтите понякога се сбъдват.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Барселона - ПСЖ 6:1!

Възможно ли е чудото за каталунците?

Първото полувреме премина при тотална доминация на домакините.

Те не спряха и за минута да атакуват съперника си, като в края на тази част статистиката бе показателна - 64% притежание на топката, от страна на каталунците.

За доста продължителни периоди от време гостите не просто бяха в своята половина, а в наказателното си поле.

Снимка 282396

Опитите им да организират каквито и да било контраатаки срещаха мощта на Барса още в средата на терена, след което бе налична нова акция за "блаугранас", и нова, и нова.

Още в третата минута резултатът беше открит, след като разбъркване в полето на Трап завърши с точен изстрел на Луис Суарес.

Само една атака по-късно предимството на тима можеше да бъде удвоено, но шут на Неймар не намери очертанията на вратата на съперника.

Суарес, Ракитич и Иниеста последвателно можеха да поразят целта, но спортният шанс не беше на тяхна страна.

Снимка 282394

Малко преди почивката логичното се случи и Барселона поведе с 2:0.

Нова вихрена атака на отбора завърши с технично отиграване на Иниеста, което явно заблуди Курзауа, пратил топката с инстинктивно движение в собствената си врата.

Триминутното продължение на първото полувреме по всяка вероятност се стори поне тройно на състезателите на ПСЖ, които имаха доста работа, предимно в защитната си линия.

Вторите 45 минути започнаха доста подобно на откриващите такива.

Снимка 282384

Само 3 минути след почивката Барса получи правото да изпълни доста дискусионна дузпа, след като падналият в наказателното поле на ПСЖ Мюние удари с главата си Неймар.

Зад топката на бялата точка застана Меси, който хладнокръвно се разписа за 3:0, карайки целия "Камп Ноу" да настръхне.

В 52-ата минута Кавани стреля в гредата, но още 10 минути след това прошка нямаше и със страхотно воле, Единсон бе точен за 3:1.

Снимка 282400

Наглед невероятната промяна в резултата стана факт!

Тя дойде след инфарктни голове за Барселона в 88-ата, 90-ата и 95-ата минути, като Неймар вкара две попадения - от свободен удар и дузпа, а в последните възможни мигове от сблъсъка Роберто оформи крайното, историческо 6:1!