Тотнъм стартира по мечтан начин участието си в груповата фаза на Шампионска лига, след като "шпорите" на Маурисио Почетино победиха Борусия (Дортмунд) с 3:1 на митичния "Уембли", където англичаните играят срещите си през този сезон заради ремонта на "Уайт Харт Лейн".

Двубоят предложи невероятно впечатляващи първи 15 минути, в които зрителите видяха цели 3 гола и доста любопитни моменти!

Още в 4-ата минута Хюн-Мин Сон навлезе отляво в наказателното поле, възползвайки се от пас на Хари Кейн, и макар от малък ъгъл, успя да простреля Роман Бюрки - 1:0 за Тотнъм!

Отговорът на гостите обаче бе почти светкавичен!

При продължителна атака и разиграване пред наказателното поле на англичаните, топката попадна в украинеца Андрий Ярмоленко, който с невероятно изпълнение с вътрешен фалц по диагонал прати неспасяемо топката в мрежата на Лорис за 1:1!

Тотнъм - Борусия (Дортмунд), 3:1 и скандално отменен гол за гостите!

"Уембли" тръпне в очакване на сблъсъка

Уви, Тотнъм отново поведе в резултата чрез своя водещ реализатор Хари Кейн! Таранът на домакините и английския национален отбор по подобие на Сон намери вратата на Бюрки, който отново изгледа кълбото как влетява в мрежата му за 2:1! Трябва да се отбележи обаче, че при второто попадение на "шпорите" останаха сериозни съмнения за фаул в атака на Кейн срещу Нури Шахин.

До края на първата част гостите от Борусия се опитаха за втори път да стигнат до равенство, но Пулишич и Обамеянг не успяха да се разпишат, а в секундите преди края на първата част техен гол бе отменен заради засада...

Снимка 312497

Второто полувреме започна като първото - с натиск на англичаните, които стигнаха до две страхотни ситуации за трето попадение! В рамките на минута обаче Кейн и Сон пропуснаха невероятни възможности да покачат резултата след удари високо над вратата.

Първият ключов момент в мача дойде бе в 58-ата минута! Абсолютно редовен гол на Обамеянг бе отменен заради засада, а в ответната атака Тотнъм стигна до важното трето попадение в мача!

Хари Кейн бе намерен отляво в наказателното поле, а таранът по земя майсторски насочи кълбото в мрежата за крайното 3:1 с удар през краката на футболист на германците!

В добавеното време на срещата бе показан и пресилен червен картон на защитника на Тотнъм - Ян Вертонген, което обаче не повлия по никакъв начин на развоя на срещата. Малко преди това пък Лорис отрази страхотно положение, спасявайки удар на Обамеянг на метри от вратата.

В крайна сметка, Тотнъм счупи каръка и тръгна с победа в Шампионска лига...