Евентуалният съперник на Левски във  втория квалификационен кръг на Шампионската лига Тампере Юнайтед претърпя тежка загуба в първенството на Финландия с 1:4 от Миликоски.

Интересното е, че и петте гола в срещата бяха отбелязани от играчи на домакините. Първо в 42-ата минута Муйньонен откри, а шест минути след това Хутьонен си отбеляза автогол за 1:1. В 58-ата Пелтонен направи 2:1, а до края точни за Миликоски бяха още Маршис и отново Пелтонен.

Поражението е едва второ за Тампере от началото на шампионата. Въпреки това отборът продължава да е лидер в класирането с 29 точки, пред Миликоски - 22, ТПС Турку и Хака - по 20 и др.

Срещата във Финландия изгледа пратеникът на "сините" Цанко Цветанов, който разузнава съперника и предоставя информацията на Станимир Стоилов. "Тампере не са леваци. Ако играем с тях, мисля, че никак няма да ни е лесно. Не трябва да се заблуждаваме от загубата, която допуснаха при гостуването си на Миликоски", сподели Цветанов.

СЪСТАВЪТ НА ТАМПЕРЕ: Мико Кавен, Тони Ярвинен, Матиас Линдстрьом, Анти Оянпера, Юси Куяла, Анти Похя, Томи Петреску (46-Анти Хининен), Сакари Сааринен, Хейки Яхо (63-Даниел Нвоке), Юска Саволайнен, Яри Ниеми (75-Йоне Хиелм)