Динамо (Загреб) отнесе здрав бой от Ювентус в мач от група "Н" на Шампионската лига. "Старата госпожа" победи в Хърватия новия тим на Ивайло Петев с 4:0. Бившият нациоанлен селекционер бе на трибуните и изгледа кошмарното представяне на новите си футболисти. Българинът ще има доста поводи за размисъл след като играчите на хърватския тим бяха с много класи под съперника си.

В основата на успеха за гостите  бяха летните покупки Миралем Пянич и Гонсало Игуаин, които вкараха головете през първото полувреме.

В 24-ата минута Ювентус поведе след груба грешка в защитата на Динамо. Бонучи пробва дълъг пас към Пянич, а Сигали отклони топката, така че тя да стане лесна за босненския национал, който технично я насочи в ъгъла на вратата за 0:1.

Седем минути по-късно асистира на другата звезда покупка Игуаин и той показа високата си класа. Бившият нападател на Наполи майсторски овладя топката в наказателното поле и не остави никакви шансове на вратаря Шемпер.

В 57-ата минута Пауло Дибала  получи топката  от Дани Алвес на около 30 метра от вратата и изстреля истински снаряд, който се оплете в мрежата на безпомощния вратар - 3:0.

В 86-та минута Дани Алвес стреля от пряк свободен удар, топката рикошира и вратарят не се справи, като в крайна сметка попадението беше записано като негов автогол.

След победата на стадион "Максимир" Юве събра 4 точки и излезе на върха в група "Н" на турнира, докато "шахматистите" остават на дъното без спечелена точка.