Спортинг (Лисабон) стана поредният европейски гранд, който си осигури участие в груповата фаза на Шампионската лига. "Лъвовете" поправиха грешката си от преди седмица и тази вечер унищожиха румънския Стяуа насред Букурещ с 5:1.

Срещата бе привидно равностойна през първото полувреме, когато двете селекции си размениха по едно попадение. Бившият клуб на Кристиано Роналдо обаче нанесе своя удар през втората част, когато голове на Акуня, Мартинш , Дост и Баталия се оказаха достатъчни за категоричното елиминиране на нашите северни съседи.

Ливърпул отново победи Хофенхайм и се класира за групите на ШЛ

Зрелищен Ливърпул влезе със стил в групите на Шампионска лига

Мърсисайдци попиляха Хофенхайм с 4:2

За "стелистите", които вече носят името ФКСБ, пък остава утешението, че за поредна година ще играе в групите на Лига Европа, където може да срещне и нашия представител Лудогорец.

Снимка 309127

Футболистите на Стяуа сякаш бяха обзети от сценична треска, тъй като отстъпиха началните минути на този двубой изцяло на своя съперник. Спортинг моментално се възползва от този неочакван "подарък" и отбеляза гол в 13-ата минута.

Тогава африканецът Сейду Думбиа се оказа най-съобразителен при едно кратко меле пред румънската врата и отблизо разстреля Флорин Ница.

Домакините обаче реагираха като ужилени и паритетът бе възстановен само седем минути по-късно. Денис Алибец майсторски се справи с неориентирания Матийо и моментално шутира към вратата на Патрисио. Португалският национал изби, но на точното място се оказа Мараниао, който отблизо реализира.

Надеждите на Стяуа бяха живи до 60-ата минута, след което стартира и головият рецитал на техния съперник. Важен втори гол за "лъвовете" в тази ситуация вкара Акуня, който се възползва от ненужно излизане извън наказателното поле на Ница и майсторски направи 2:1.

Карабах, ЦСКА (Москва) и АПОЕЛ се класираха за групите на ШЛ

Двама българи ще играят в "турнира на богатите", историческа вечер за Азербайджан! (ВИДЕО)

Много драма в плейофите за влизане в групите на ШЛ

Заредили се с необходимата доза самочувствие, футболистите на Жорже Жезус бързо стигнаха и до трети гол. Желсон Мартинш загатна за голямата си класа, след като каскада от негови финтове завърши с мощен голов удар в далечния ъгъл на румънската врата.

Своя отпечатък в тази среща остави и холандският нападател Бас Дост в 75-ата минута. Желсон Мартинш матира трима съперникови бранители само с един бас и задължи своя колега да отбележи в незащитения ъгъл на Ница.

Снимка 309128

В края на битката тоталното унижение бе факт, когато крайното 1:5 бе оформено от Баталия.

Утре от 19:00 часа българско време ще бъде теглен и жребият за груповата фаза в Шампионската лига

СТЯУА - СПОРТИНГ (ЛИСАБОН) 1:5 (общ резултат от двата мача 1:5)

0:1 Думбия (13'), 1:1 Мараниао (20'), 1:2 Акуня (60'), 1:3 Мартинш (64'), 1:4 Дост (75'), 1:5 Баталия (88')

СТАДИОН: Арена Национал, Букурещ

СЪДИЯ: Джунейт Чакър (Турция)

СТЯУА: Ница, Ларие, Момчилович, Мараняао, Филип, Енаше, Будеску, Попеску, Алибец, Головча, Фелипе Тейшейра (резерви: Стънчиу, Нохере, Танасе, Плеашкъ, Ачим, Ман)

СПОРТИНГ: Патрисио, Матийо, Коентрао, Коатес, Пичини, Силва, Баталия, Акуня, Фернандеш, Думбия, Мартинш (резерви: Тобиас, Руиз, Сезар, Сален, Петрович, Дост, Медейрос)