Отборът на Ливърпул изпълни своята задача и се класира за груповата фаза на Шампионската лига. "Червените" постигнаха втори пореден успех над германския Хофенхайм и така ще бранят английската чест в най-комерсиалния футболен турнир.

Срещата на "Анфийлд" днес приключи при резултат 4:2 за селекцията на Юрген Клоп, която през първата част зарадва своите фенове със зрелищен и атакуващ футбол. Звездата на вечерта определено беше Емре Джан, който изпъкна с две попадения, а по едно добавиха Мо Салах и Фирмино. С две асистенции пък блесна неуморимият Садио Мане.

Снимка 309125

Разгромът за Хофе можеше да бъде и далеч по-голям, ако изключителни пропуски не бяха сътворили Фирмино, Мане и Вайналдум.

Хофенхайм пък стигна до почетни две попадение чрез Ут и Вагнер, което само направи общия резултат от двете срещи 3:6. За германците пък остава утехата, че ще участват директно в груповата фаза на Лига Европа.

Карабах, ЦСКА (Москва) и АПОЕЛ се класираха за групите на ШЛ

Двама българи ще играят в "турнира на богатите", историческа вечер за Азербайджан! (ВИДЕО)

Много драма в плейофите за влизане в групите на ШЛ

Първата част на този двубой се превърна в същински апотеоз на нападателния футбол. Ливърпул се хвърли в атака още с първия съдийски сигнал и "червените" можеха да открият играта след само 180 секунди.

Алекзандър-Арнолд пробва късмета си от фаул, но рикошет в стената направи подходяща топката за Момо Салах, който обаче от няколко метра стреля в аут. Миг по-късно пред вратата на Бауман отново вреше и кипеше. Сам срещу него остана Садио Мане, който за съжаление на домакините стреля право в тялото на стража.

Снимка 309126

Логичното все пак се случи в 10-ата минута, когато резултатът беше открит от англичаните. Садио Мане отново бе по-бърз от бранителите на Хофе, след което хитро видя включващия се от лявата му страна Джан. Германският национал стреля в близкия ъгъл, коженото кълбо се отклони в краката на Вогт и неспасяемо влетя в мрежата на съперника.

И докато поразеният съперник свикваше с инкасирания гол, селекцията на Юрген Клоп бързо удвои своята преднина. Роберто Фирмино намери на дузпата Вайналдум, който прати топката в страничната греда. На точното място в този момент обаче се оказа Мохамед Салах, който отблизо сътвори головата добавка.

Това не беше всичко! Ливърпулското торнадо продължи и класиката вече бе факт в 21-ата минута. Отново в прегръдките на своите съотборници попадна Емре Джан, който за първи път в своята кариера отбеляза два гола в един мач. А атаката на "червените" беше просто брилянтна. Салах технично с пета продължи към Фирмино, който вдигна главата и с много техничен пас видя непокрития на далечната греда Джан. Емре пък демонстрира невероятни офанзивни умения и от въздуха засече в мрежата на Бауман.

Снимка 309123

Случващото се определено смачка психически германския отбор, като младият им треньор Юлиан Нагелсман предприе смяна още в средата на полувремето. В игра се появи Ут, който подобно и на първия мач, съумя да накаже именития английски гранд. Футболистът с №19 се възползва от трагично позициониране на съперниковата отбрана и с елегантен шут в далечния ъгъл намали до 1:3.

В оставащите минути до почивката и двата състава имаха своите шансове за нов гол. Най-фрапантен сякаш бе пропускът на Роберто Фирмино в 37-ата минута, когато бразилецът, от няколко метра, шутира право в тялото на Бауман.

Спортинг (Лисабон) разби Стяуа и влезе в "турнира на богатите"

"Лъвовете" разкъсаха Стяуа насред Букурещ

Спортинг съкруши румънския гранд с 5:1

Подновяването на играта не донесе някаква промяна в развоя на срещата. Ливърпул отново беше по-активният тим, но мърсисайдци така и не можеха да избягат от голямата си слабост - пропуските. В 49-ата минута Жоржиньо Вайналдум остана очи в очи срещу съперниковият страж, но незнайно как прати топката над горната греда.

Всичко обаче дойде на мястото си в 63-ата минута, когато преднината на Ливърпул стигна до 4:1. Капитанът на Хофенхайм - Вогт сътвори безбожна глупост и като последен в защита позволи на Хендерсън да му открадне топката и да остане сам срещу вратаря. Хендо обаче демонстрира отборен дух и вместо да реализира сам пусна към непокрития Фирмино, който на празна врата наказа бившия си клуб.

Снимка 309124

Въпреки добрите впечатления от днешното си представяне, играчите на Ливърпул ядосаха Юрген Клоп в 79-ата минута, когато по лековат начин допуснаха втори гол в своята врата. Центриране към Сандро Вагнер хвана мърсисайдци по бели гащи и националът на Германия с глава оформи крайното 4:2.

Утре от 19:00 часа българско време ще бъде теглен и жребият за груповата фаза в Шампионската лига.

Снимка 309122

ЛИВЪРПУЛ - ХОФЕНХАЙМ 4:2 (общ резултат от двата мача 6:3)

1:0 Джан (10"), 2:0 Салах (18"), 3:0 Джан (21"), 3:1 Ут (28"), 4:1 Фирмино (63"), 4:2 Вагнер (79")

СТАДИОН: "Анфийлд"

СЪДИЯ: Даниеле Орсато (Италия)

ЛИВЪРПУЛ: Миньоле, Ловрен, Матип, Морено, Алекзандър-Арнолд, Вайналдум, Хендерсън, Джан, Фирмино, Салах, Мане (резерви: Кариус, Милнър, Гомес, Стъридж, Клаван, Робъртсън, Соланке)

ХОФЕНХАЙМ: Бауман, Хюбнер, Кадерабек, Нордвайт, Зубер, Вог, Демирбай, Гейгер, Вагнер, Крамарич, Гнабри (резерви: Кобел, Шалай, Бичакчич, Руп, Полански, Толиян, Ут)