Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:
90+4′

Ентусиазмът на Спортинг се оказа недостатъчен за повече от достойна загуба.

90+2′

Оптимистичен удар от разстояние на Сезар. Домакините опитват всичко в последните минути.

90+1′

Видал получи картон за бавене на времето.

89′

Видал сменя Луис Суарес. Тактическа смяна.

87′

Андре Гомеш сменя Сержи Роберто.

86′

Меси загуби топката в центъра, но неговите съотборници бързо я отнеха.

Суарес беше изведен леко олтяво. Луи Патрисио излезе и успя да предотврати второ попадение.

85′

Тъпаните бият и шумът е невъобразим, надеждата за обрат започва да се изпарява.

84′

Барселона пази резултата с разиграване. Домакините все още имат надежда за изравнителен гол.

82′

Меси опита технично да премине през защитата, но топката беше пресечена.

79′

Паулиньо заменя Иниеста.

Притежанието на топката е 37% на 63% за гостите.

78′

Дост свали с глава към Карвальо. Ударът на втория не се получи.

77′

Публиката започна да се успокоява и само пее.

Удар на Бруно Фернандеш беше блокиран.

73′

Йонатан Силва заменя Фабио Коентрао. Край на смените за Спортинг.

72′

Акуня напуска. Бруно Сезар влиза на негово място.

71′

Тер Щеген спаси удар на Бруно Фернандеш отблизо. Гостите загубиха топката в невралгична зона и оголиха центъра на защитата си.

69′

Семедо е първият играч на гостите с картон.

68′

Дост успя да надскочи Тер Щеген за висока топка, но нямаше съотборник, който да засече от удобна позиция.

67′

Алба изчисти с шпагат топката от краката на изолиращия се Мартинс.

66′

Удар на Суарес в тялото на Руи Патрисио.

65′

Меси завъртя топката фалцово над гредата.

64′

Фаул пред полето на Спортинг. Съдията първо даде авантаж, но след като Меси загуби топката свири нарушение.

61′

Тер Щеген беше притиснат почти до голлинията, но успя да изчисти.

59′

Коатес стана петият играч от домакините с картон. Той направи груб фаул срещу Соарес.

57′

Матьо със страхотен шпагат предотврати гол №100 на Меси в Европа. Аржентинецът почти се измъкна на скорост отдясно.

55′

Дост падна в наказателното поле на гостите. Нападателят претендира, че е дръпнат за фланелката от Ракитич. Публиката продължава да негодува.

53′

Публиката на Спортинг остро негодува. Може би без основание.

52′

Картон за Пичини за хващане с ръка на Иниеста.

51′

Руи Патрисио улови топката след центриране на Ракитич от корнер отляво.

49′

ГОООЛ! Луис Суарес вкара отблизо с глава. Коатес може би игра последен с топката. Меси центрира от фаул отдясно.

Попадението официално е зачетено като автогол.

48′

Картон за Акуня за фаул срещу Семедо.

45′

Започва второто полувреме.

45+2′

Спортинг играе като равен с подкрепата на публиката. Барселона успя да осъществи минимален превес в края.

45+1′

Грешка на Ракитич при опит за бърза контра

45′

Фаул за Спортинг за игра с ръка на Семедо.

Две минути добавено време.

44′

Бас Дост сменя "гмуркача" Думбия, който не може да продължи.

43′

Коентрао блокира удар на Меси отдясно. Аржентинецът мислеше, че се освободил с финт.

42′

Пике изчисти с глава след дълга атака. Следващият удар беше блокиран и Меси тръгна на контра.

41′

Руи Патрисио излезе и се хвърли в краката на Семедо и овладя топката.

40′

Думбия беше спънат на границата на полето. Не! Нападателят получи жълт картон за гмуркане.

Думбия лежи и иска лекарска помощ.

38′

Спортинг се върна много назад. Засега защитата успява да пресече решаващия пас на гостите.

36′

Фаул за гостите отляво. Меси центрира към Умтити, който върна успоредно, но Суарес не можа да засече през куп защитници.

35′

Барселона продължава да качва процентите. Жорже Жезуш е позиционирал добре отбора и дръпна дълбоката преса, с която започна.

32′

Нищо не се получи при изпълнението. Гостите отнеха топката и тръгнаха напред.

30′

Опасен фаул пред полето на гостите. Пике направи непозволено препречване.

29′

Тер Щеген се разтегна надясно за да спаси остър удар по земя на Бруно Фернандеш.

28′

Меси беше изведен отляво. Ударът му попадна в краката на вратаря.

26′

Фаул на Умтити в атака след корнера.

26′

Нещата идват по местата си. Барселона има вече 66% приежание.

Груб фаул на Фабио Коентрао.

25′

Двоен между Иниеста и Неси отляво. Защитата изби в корнер.

23′

Доамкините не се свенят да пресират дълбоко.

22′

Лош извеждащ пас на Иниеста надясно - аут.

21′

Дълга атака на домакините. Опитите за удар бяха блокирани от защитата.

20′

Спортинг продължава да се държи. Домакините имат 46% притежание на топката.

19′

Бърза атака отдясно на Барса. Меси шутира слабо в ръцете на вратаря.

18′

Суарес изпусна на празна врата. Но съдията отсъди засада.

16′

Бърза атака на гостите отдясно. Ударът на Суарес излезе много в аут.

15′

Бруно Фернандеш овладя топката в полето на Барселона, но се оказа в засада.

14′

Меле в полето на гостите след центриране от фаул. Защитата успя да се справи.

10′

Домакините играят със самочувствие благодарение не френетичната подкрепа на публиката.

9′

Късо изпълнение и фаул до тъчлинията.

Центриране и нарушение на Суарес в атака.

8′

Първив корнер за гостите след атака от ляво.

6′

Меси се оказа в засада след извеждащ пас.

6′

Желсон Мартинш получи картон за оспорване на съдийско решение.

5′

Изненадващо в първите пет минути Спортинг има 53% притежание на топката.

2′

Гостите започнаха с дълго разиграване в своето поле.

1′

Стадионът е препълнен в очакване на големия спектакъл.

Тобиаш Фигейредо Алеикс Видал

Подобряването на рекорди не е нещо рядко срещано в кариерата на Лионел Меси. Но днес могат да се случат две нови събития.

Меси е на един мач от третото място на Карлес Пуойол, който има изграни 503 срещи за "блауграна". Аржентинецът може да отбележи и своя гол №100 в в европейските турнири. Досега той има 96 попадения за Шампионската лига и 3 за Суперкупата на Европа. Рекордът на Кристиано Роналдо е от 106 гола.

Футболисти с най-много срещи за Барселона:

1. Шави Ернандес 767, 2. Андрес Иниеста 637, 3. Карлес Пуйол 593, 4. Лионел Меси 592, 5. Мигел Бернардо 549.

Никой не се съмнява в победата на гостите. Букмейкърите дават коефициент 1.4, докато успех на домакините от Спортинг е оценен на 7.7.

В отсъствието на контузения Муса Дембеле очакванията са, че Делофеу ще партнира в атаката на Меси и Суарес. Изявяващият се Паулиньо вероятно ще остане на пейката.

Спортинг ще използва бившият любимец на каталунската публика - французинът Матьо и игралият във вечния съперник Реал - Фабио Коентрао.

Пълният стадион в Лисабон ще бъде щастлив и на една точка в битката с Ювентус за второто място в групата. "Лъвовете" взеха стратегическото гостуване в Пирея на Олимпиакос с 3:2, докато каталунците се справиха рутинно с италианския хегемон с 3:0.