Отборът на Спартак (Москва) сякаш пропиля и малките си шансове за участие в елиминационната фаза на Шампионската лига. Селекцията на Масимо Карера пропусна да се изкачи на едно от първите две места в група Е, след като изненадващо завърши 1:1 с гостуващия тим на Марибор.

По този начин руският първенец събра актив от 6 пункта, който му гарантира класиране в Лига Европа, но не и нещо повече в "турнира на богатите". Тази вечер в директна битка за първото място се изправят Севиля и Ливърпул.

Снимка 324856

Източник: uefa.com

63 минути днес с екипа на спартаковци изигра Ивелин Попов, който обаче така и не сбъдна мечтата си да се разпише в надпреварата.

Двубоят на "Откритие Арена" бе белязан от слабо първо полувреме и изключително драматична втора част. Затова направо към интересното.

Бешикташ и Порто завършиха 1:1

Полетът на "черните орли" продължава към елиминациите в Шампионската лига

Бешикташ взе нужната му точка от Порто

След поредица от пропуски, звездата на домакините Зе Луис най-сетне откри резултата в 82-ата минута. Нападателят от Кабо Верде се оказа на точното място и довкара една отбита топка в мрежата на Ханданович.

Въпреки късното попадение, гостите от Марибор не се предадоха и изненадващо се добраха до точката в даденото от съдията продължение. Опитният Таварес сътвори двойно подаване Филер, след което пусна успоредно за резервата Мешанович, който на празна врата фиксира крайното 1:1.

Снимка 324855

В следващия кръг Спартак (Москва) гостува на Ливърпул, докато Марибор приема на свой терен Севиля.

СПАРТАК (МОСКВА) - МАРИБОР 1:1

1:0 Зе Луис (82"), 1:1 Мешанович (90+1")

СТАДИОН: "Откритие Арена"

СЪДИЯ: Уилям Калъм (Шотландия)

СПАРТАК: Селихов, Петкович, Ташчъ, Зе Луис, Куинси Промес, Фернандо, Луис Адриано, Комбаров, Кутепов, Пашалич, Попов (резерви: Ребров, Глушаков, Бокети, Самедов, Мелгарехо, Зобнин, Роча)

МАРИБОР: Ханданович, Билонг, Шулер, Врховец, Филер, Кабха, Таварес, Байде, Милец, Вилер, Бохар (резерви: Обрадович, Ахемеди, Хотич, Връшич, Мешанович, Палчич, Крамарич)