Спартак (Москва) изстрада класирането си за груповата фаза на Шампионската лига. В инфарктен реванш срещу Фенербахче в Истанбул, руснаците успяха да стигнат до реми 1:1 с десет души и с общ резултат 3:2 си осигуриха място и занапред в най-комерсиалния клубен турнир.

Ари откри за московчани още в 6-ата минута, но Муса Соу върна надеждите на турците в 69-ата. Деми де Зеув видя червения картон в 81-ата минута и остави Спартак с десет души на терена. За капак Макеев получи травма и на практика Спартак трябваше да се брани само с 9 души, В крайна сметка обаче „червено-белите" издържаха.

В друг интересен мач от плейофния кръг на ШЛ тази вечер, Лил успя да заличи преднината на ФК Копенхаген и след успех с 2:0 също намери място сред най-добрите.

Лукас Дигне откри в 43-ата и по този начин изравни резултата в двата мача 1:1. До края на редовните 90 минути, ново попадение така и не бе вкарано, което наложи да се играят продължения. В тях Тулио де Мело се превърна в герой за Лил с гола си в 105-ата мин.и прати тима си в групите.

Там е и Селтик. Шотландците отново биха Хелзингборг с 2:0,също като преди седмица. ЧФР Клуж пък пак удари Базел с 1:0 и с общ резултат 3:1 стана поредният румънски тим в групите на Лигата.

Динамо Киев също заслужи мястото си там.Украинците паднаха с 1:2 на свой терен от Гладбах, но победата с 3:1 преди седмица им осигури милионните постъпления.