Славия (Прага) загуби домакинството си на Борусия (Дортмунд) в среща между двата тима от Група "F" на Шампионската лига.

Битката на стадион "Синобо" завърши с победа за гостите с 2:0. Двете попадения в тяхна полза реализира Хакими, разписал се 10 минути преди почивката, както и в последните мигове на мача.

И двата отбора не само сътвориха частични изненади срещу големите фаворити в групата Интер и Барселона преди две седмици, но дори можеха да съжаляват, че не победиха.

Снимка 445789

Източник: UEFA.com

Чехите имаха аванс насред Милано до 92-ата минута, а Марко Ройс пък изпорти дузпа срещу каталунците.

Днес късметът бе на страната на немския тим.

Шеф на Дортмунд: Санчо е "уличен футболист", едва ли още дълго ще играе за нас

"Разви се изключително много в нашия клуб", заяви Михаел Цорк

Формата на "жълто-черните" не е особено добра и те имаха само една победа в последните четири мача, допускайки много елементарни грешки в отбрана. Това правеше успехът днес задължителен.

Славия пък е с четири победи, едно равенство и само една загуба в последните си шест мача.

Борусия (Дортмунд) вдига Матс Хумелс за визитата на Славия

Защитникът замина с отбора за Прага

Това бе първият официален мач между тези отбори.

Гостите бяха по-активният тим и очаквано стигнаха до победата. Санчо се отчете с два сериозни пропуска, като веднъж не успя да се разпише, останал сам срещу вратаря на съперника.

Ройс също не получи очаквания импулс в играта си, за да мотивира своите съотборници за нещо повече от минимална победа.

И ако не беше пропуска на Масопуст, останал сам срещу вратаря на Борусия, резултатът днес можеше и да бъде различен. Това обаче не се случи и дортмундци се поздравиха с безценен успех.

Той бе подпечатан от второ попадение на Хакими, след мощен изстрел по диагонала в края на двубоя.