Отборът на Карабах бе елиминиран в третия кръг на Шампионската лига. Тимът, част от който е и българският национал Симеон Славчев, загуби с 0:2 от АПОЕЛ (Никозия).

Шампионите на Азербайджан бяха спечелили с 2:1 гостуването си в Кипър, но поражението днес бе достатъчно, за да ги прати обратно към вътрешното им първенство.

Славчев остана на терена малко повече от 70 минути, след което бе заменен.

В плейофите АПОЕЛ ще се изправи срещу ПАОК или Аякс, докато Карабах ще играе в Лига Европа срещу Линфийлд или Сутиеска.

Симеон Славчев: Искам да се боря за мястото си в Карабах

"На Лудогорец всичко им е наред"

В 34-ата минута гостите откриха резултата от дузпа. Томас Де Винсенти не сбърка от 11 метра, пращайки топката в мрежата за 0:1.

В 68-ата минута Урош Матич наказа съперника за втори път, отбелязвайки за 0:2 след асистенция на Роман Безяк.

В заключителните секунди на срещата Ричард Алмейда от Карабах бе изгонен след втори жълт картон.