Отборът на Челси не успя да се добере до победата при визитата си на Динамо (Киев) в среща между двата тима от Група "А" на Шампионската лига.

Спорът завърши така, както и започна - при резултат 0:0.

Първата част бе запомнена със сериозен пропуск на съдийската тройка, като тя не пожела да отсъди по-скоро налична за гостите дузпа.

Челси определено бе по-добрият тим на терена, като атакуващите състезатели в отбора се надпреварваха да пропускат изгодни ситуации в пеналта на съперника.

Ако не бе добрата игра на Шовковский, лондончани можеха да водят с 2:0 още до края на 10-ата минута на двубоя, като последователно Фабрегас и Азар пропиляха чудесни възможности за реализиране на попадение.

В 17-ата минута нахлулият на скорост в наказателното поле на домакините Фабрегас бе повален от Рибалка, но реферът Дамир Скомина махна с недвусмислен жест, показвайки че играта трябва да продължи.

Повторенията показаха, че "сините" са били ощетени от съдията.

До почивката Коща и Матич бяха близо до гола, но не успяха да се разпишат.

През второто полувреме ситуацията на терена се повтори, сценарият бе подобен, а гостите така и не успяха да открият резултата.

В 78-ата минута на терена се появи и бившият футболист на ЦСКА Жуниор Мораеш, който обаче изпита известни затруднения с преодоляването на снажните бранители на английския тим.

Във временното класиране "сините" от Лондон са трети и имат 4 точки срещу името си, а Динамо е втори с 5.

Иначе пред "Олимпийски" бе по-напрегнато днес, като нападение срещу фенове на Челси беляза старта на двубоя в Киев.

Сблъсъкът в Шампионската лига започна още преди първия съдийски сигнал, като запалянковци от Лондон бяха атакувани от привърженици на Динамо.

Около 30 украински ултраси с маски направиха засада на гостите си. Един от тях е с ожулвания и натъртвания, но няма сериозно пострадали.

От фен клуба на Челси заявиха, че нападението е било планирано, след като феновете са били видени в заведение в Киев.

Ето и как изглежда стартовият състав на Челси: Бегович, Тери, Кейхил, Аспиликуета, Зума, Фабрегас, Вилиан, Рамиреш, Матич, Азар, Коща