Спортинг (Лисабон) продължава без загуба в Шампионската лига. Португалският гранд надигра без особени затруднения с 2:0 като гост Щурм (Грац) в Клагенфурт. Головете за победителите бяха дело на Нуно Сантош (23') и Виктор Гьокереш (53').

Щурм имаше своите шансове, но ги пропусна. Австрийците допуснаха трето поражение в турнира. Освен тях с три поражения до момента са още Цървена звезда и Слован (Братислава).

Австрийският шампион се опита да е агресивен в началото, но бързо усети, че има срещу себе си противник, който го превъзхожда. Спортинг атакуваше разнообразно и сякаш беше само въпрос на време да открие резултата. Това се случи в 23-ата минута след образцова комбинация и завършващ удар на левия бек Нуно Сантош. Той се оказа непокрит на далечната греда, а вратарят на домакините Схерпен нямаше как да спре удара му.

Малко след това попадение Виктор Гьокереш пропусна отличен шанс да удвои аванса на Спортинг. Постепенно домакините се окопитиха и на свой ред създадоха няколко добри атаки. Вилиам Бьовинг беше опасен отдясно, а Франко Израел трябваше да спасява изстрел на Сийди Ята. В края на полувремето Тринкао застраши вратата на Щурм, но Схерпен внимаваше и запази шансовете на тима си за положителен резултат.

В 53-ато минута шведският нападател на лисабонските "лъвове" Виктор Гьокереш се разписа, с което оформи и крайното 2:0.

Така Спортинг заема трето място в класирането с актив от 7 точки, докато Щурм е едва на 32-а позиция без спечелени до момента точки.

Жирона - Слован (Братислава) 2:0 в мач от Шампионската лига

Исторически миг за Жирона в "турнира на богатите"