Австрийският Залцбург се класира за груповата фаза на Шампионската лига. "Биковете" победиха за втори път датския първенец Брьондби, този път с 2:1. Така с общ резултат 4:2 селекцията на Матиас Йесле изпълни една от основните си цели през този сезон.

Срещата се разви повече от добре за Залцбург, след като до 10-ата минута вече бе 0:2 за австрийците. Преднината бе дадена от Сеско в 4-ата, а след това словенецът асистира и за попадението на Ааронсон.

Снимка 544395

Източник: EPA/БГНЕС

До полувремето можеше да бъде осъществена и класиката, но разколебаните домакини някак си се спасиха. В средата на втората част шанс за обрат им даде техният капитан Максьо, но до края Анис Бен Слиман и Йосип Радошевич сътвориха пропуски.

Така макар и полуфиналист от последното Европейско, Дания няма да има отбор в най-престижния клубен турнир на УЕФА.