Шахтьор (Донецк) утвърждава все повече позициите си в група В на Шампионската лига. След сензационния си успех над Реал (Мадрид) с 3:2 преди седмица, сега "миньорите" откраднаха точка и от другия фаворит в групата - Интер. Битката между двата тима в Киев завърши при нулево реми.

Главен съдия на срещата бе най-добрият ни рефер Георги Кабаков. Пловдивчанинът имаше сравнително спокойна вечер и показа само два жълти картона.

Байерн (Мюнхен) победи Локомотив (Москва) с 2:1 в Шампионската лига

Баварската машина мина победоносно и през руската столица

Баварците надвиха Локомотив (Москва) с 2:1

Младият вратар на Шахтьор - Анатолий Трубин имаше работа още от началните минути, когато първо се справи в индивидуален сблъсък срещу Ромелу Лукаку, а след това бе спасен от гредата при мощен удар на Николо Барела. Не бяха изминали още 120 секунди, когато италианският халф пак пробва рефлекса на вражеския страж. В 22-ата пък изстрел на Лукаку не намери целта.

Снимка 502692

Източник: EPA/БГНЕС

Греда №2 за "нерадзурите" беше факт в 42-ата минута, когато силен шут на белгийския нападател разтресе горната греда на Шахтьор.

Ситуацията не се промени особено след почивката, когато гостите продължиха да пропиляват положения с лека ръка. В 54-ата сред дългия списък с пропусналите положения се включи и Лаутаро Мартинес.

Към края от Интер имаха претенции към Георги Кабаков за дузпа, които българският съдия изобщо не счете за основателни.

Георги Кабаков получи наряд за нов мач в Шампионската лига

Реферът ще ръководи Шахтьор - Интер

В следващия кръг Шахтьор приема Борусия (Мьонхенгладбах). На Интер пък предстои битка в "тежка категория" с Реал (Мадрид).