Байерн (Мюнхен) постигна втори пореден успех в група "А" на Шампионската лига. Селекцията на Ханзи Флик имаше трудни мигове, но все пак победи като гост Локомотив (Москва) с 2:1. Триумфът дари баварците с убедително лидерство, гарнирано с 6 точки актив. Попаденията за актуалния носител на трофея реализираха Леон Горетцка и Джошуа Кимих. Между тях за руснаците успя да се разпише Антон Миранчук.

Наставникът на Локомотив (Москва): Равенство с Байерн ще бъде страхотен резултат

Марко Николич счита, че "баварците" са най-добрият отбор в света

Байерн стартира в обичайното си ударно темпо и откри резултата още в 13-ата минута. Корентен Толисо центрира към Бенжамен Павар, който от въздуха продължи за връхлитащия Горетцка. Германският национал пък се разписа отблизо с глава.

Снимка 502691

До края на полувремето, селекцията на Ханзи Флик можеше да удвои своята преднина. Изстрел на Кингсли Коман обаче срещна гредата.

Баварският колос продължи да диктува темпото на игра и добра възможност се откри пред Джошуа Кимих. Универсалният футболист на гостите намери топката по перфектен начин, но ударът му бе блокиран от защитник.

В 64-ата минута главният съдия Коваш от Румъния отсъди дузпа в полза на германците заради нарушение на Данил Куликов срещу Роберт Левандовски. След преразглеждане на ситуацията с ВАР, гореспоменатият отмени решението си и даде знак играта да продължи.

Постепенно в редиците на Локомотив се зароди някакъв възход, който бе демонстриран с отличната ситуация пред Игнатиев, който бе разочарован с класното спасяване на Мануел Нойер. Прошка за Байерн нямаше обаче в 70-ата минута. Зе Луис напредна мощно по фланга, последва негово подаване по земя, което бе засечено от Антон Миранчук.

Снимка 502689

Байерн все пак намери начин да се измъкне от тежката ситуация и съумя да се добере до важните три точки. В 79-ата минута Хави Мартинес подаде доста силно към Кимих и въпросният имаше леки трудности с контрола над топката. Това обаче май само помогна на звездата с №6, който изведнъж намери кълбото от воле. Всичко това изненада сериозно неподготвения Гилерме и сложи точка на спора в Москва.

Георги Кабаков получи наряд за нов мач в Шампионската лига

Реферът ще ръководи Шахтьор - Интер

В следващия кръг Байерн гостува на Залцбург, докато Локо (Москва) ще има домакинство на Атлетико (Мадрид).

ЛОКОМОТИВ (МОСКВА) - БАЙЕРН (МЮНХЕН) 1:2

0:1 Горетцка (13"), 1:1 Миранчук (70"), 1:2 Кимих (79")