Цървена звезда с лекота преодоля първия кръг от квалификациите в Шампионската лига, след като разгроми с 5:0 шампиона на Гибралтар Юръп ФК. Хеттрик за сръбския гранд отбеляза Бен Ел Фарду, а другите два гола бяха дело на Мирко Иванич.

Звезда подходи доста лековато в началото и откри резултата чак в 35-ата минута, когато защитата на гостите не се ориентира след центриране от корнер и Ел Фарду опъна мрежата. Отново той вкара в 44-ата минута след рикошет, а в 55-ата оформи хеттрика си след перфектна асистенция на Сърджан Спиридонович. В края се разигра Иванич, който наказа две груби грешки в защитата на Юръп ФК за крайното 5:0.

В следващия кръг Звезда ще срещне победителя от двойката Динамо (Тбилиси) - ФК Тирана.

Шотландският Селтик беше още по-убедителен срещу исландския КР Рейкявик - 6:0. Следващият мач на "детелините" ще бъде много труден. Те ще гостуват следващата сряда на швейцарския Йънг Бойс.

Мохамед Елиунуси вкара първия и шестия гол. Той откри в 6-ата минута и направи 6:0 в добавеното време. Одсън Едуард също вкара две попадения - за 2:0 в 17-ата минута и 5:0 в 72-ата минута. Кристофър Джулиен направи резултата 3:0 в 31-ата минута, а Грег Тейлър вкара четвъртия гол веднага след подновяването на играта след почивката.