Рубин (Казан) победи Копенхаген с минималното 1:0 в мач от група "D" на Шампионската лига. Така руснаците запазиха шансовете си за класиране в следващата фаза.

Домакините започнаха двубоя доста колебливо и можеха да губят в резултата още в 3-ата минута, ако Оскар Вендт бе по-точен от близко разстояние. Рубин отвърна на удара в 8-ата минута, когато Сесар Навас опита изстрел, който обаче не намери целта.

Полувремето вървеше към логично 0:0, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа след игра с ръка в наказателното поле на защитник на Копенхаген. Зад топката застана Кристиан Нобоа и безпроблемно откри резултата.

След почивката домакините продължиха с по-активната си игра. В 62-ата минута резултатът на стадион „Централний" в Казан можеше да стане 2:0, но от няколко метра Корниленко пропусна да оплете топката в мрежата.

В последната минута Рубин можеше да направи преднината си по-солидна, но ударът на Начо бе спасен от Виланд.

Рубин: Ружиков, Ансалди, Навас, Руазанцев, Касаев, Нобоа, Калесхин, Бочети, Караденис, Начо, Корниленко

Копенхаген: Уиланд, Поспеч, Клаудемир, Кваист, Грьонкаер, Н'дой, Антонсон, Уенд, Жингард, Йоргенсен, Боланош