Отборите на Рома и Атлетико (Мадрид) завършиха наравно 0:0 в мач от група "С", игран на "Олимпико" в Рим. Двата тима имаха редица положения за гол, но така и не съумяха да реализират попадение. През първото полувреме Един Джеко пропусна две добри положения за домакините, а през втората част вратарят на "вълците" Алисън отчая нападателите на "дюшекчиите". Така закономерно двата тима поделиха точките.

В другия мач от групата Челси разби с 6:0 азербайджанския Карабах.

Снимка 312313

Срещата започна с отлична възможност за гостите, но ударът на Саул Нигес срещна гредата на Алисън. Малко след това бразилският страж се намеси добре при удар на Коке. Рома отговори с крайно неточен шут на Дефрел.

В следващите минути двата отбора пропуснаха по веднъж. Първо Гризман не намери целта, а след това Дефрел не успя да оползотвори добро подаване на Наинголан.

Рома - Атлетико (Мадрид) 0:0

Двубоят на "Олимпико" започва в 21,45 часа

В 25-ата минута Коларов центрира в наказателното поле на "дюшекчиите", но Джеко стреля неточно с глава. Малко след това и шут на Диего Пероти мина над вратата. В 32-ата минута Ян Облак се отчете с отлично спасяване. Словенският вратар изби в корнер топовен удар на Наинголан от границата на наказателното поле.

Пет минути по-късно "вълците" получиха нова отлична възможност за попадение. Кевин Строотман намери Един Джеко в наказателното поле, който от добра позиция стреля встрани от вратата.

Снимка 312309

Втората част започна по-добре за гостите. В 49-ата минута Фелише Луиш опита далечен удар, но не затрудни Алисън.  Малко след това Джеко пропусна поредна добра възможност. Босненецът не успя да намери очертанията на вратата след центриране от корнер. В тези минути Атлетико усили натиска и на Алисън му се наложи на три пъти да се намесва решаващо. Бразилският страж първо отрази опасен удар на Вието. Малко след това Саул пробва шут от далечна дистанция, а най-чистото положение пропусна резервата Анхел Кореа. Аржентинецът получи подаване на точката за изпълнение на дузпа и стреля силно, но вратарят на "вълците" показа завиден рефлекс и спаси.

Снимка 312310

В 69-ата минута Ферейра-Караско пробва далечен удар, но спечели само корнер.  В последните минута на срещата играта се изравни, а опасностите намаляха. В 83-ата минута Анхел Кореа отправи коварен удар, но Алисън за пореден път в този мач бе на ниво. В 88-ата минута Саул се озова на добра позиция, но бе блокиран от бранител на домакините и топката излезе в корнер.

Така двата отбора не успяха да излъчат победител помежду си.

РОМА - АТЛЕТИКО (МАДРИД) 0:0