Рома стигна до класически успех с 3:0 при домакинството си на Торино. Срещата бе от 28-ия кръг на Серия "А". "Вълците" не стигнаха лесно до успеха, като вкараха трите попадения през второто полувреме чрез Костас Манолас (56), Даниеле де Роси (73) и Лоренцо Пелегрини (90).

Гостите имаха няколко отлични възможности за гол през първото полувреме, но Алисон отново демонстрира класата си и спаси удари на Яго Фалке, Андреа Белоти и Яго Фалке.

Снимка 344651

Преди началото на срещата двата отбора и публиката на "Олимпико" отдадоха почит на починалия капитан на Фиорентина Давиде Астори.

Първата опасност бе пред вратата на Алисон, но постепенно "вълците" взеха инициативата в мача и натикаха съперника си в неговата половина. "Биковете" дебнеха на контраатака и получиха още две добри възможности за гол, но Яго Фалке и Андреа Белоти не съумяха да вкарат.

Малко след това защитник на Торино отклони удар на Дженгис Юндер. В 34-ата минута вратарят на Рома Алисон отново показа топкласа, като отрази удар на Фалке.

Рома разби Наполи като гост с 4:2

"Вълците" разкъсаха кандидат-шампиона, Неапол потъна в сълзи

Наполи се издъни във възможно най-неподходящия момент

Малко преди края на полувремето отново бразилският страж на домакините се намеси след удар на Африе Акуа.

Втората част започна с положения пред вратата на Торино, като първо Флоренци отправи тежък удар, а след това Сиригу се намеси успешно.

В 56-ата минута Рома излезе напред в резултата. Флоренци центрира на далечната греда, където Манолас засече топката и вкара за 1:0. В 67-ата минута Флоренци също бе близо до гол, но ударът му мина над гредата.

Снимка 344649

В 73-ата минута Даниеле де Роси вкара за 2:0. Защитата на Торино не се ориентира добре при изпълнение на пряк свободен удар, Наинголан с глава прати топката в наказателното поле, където халфът я засече във вратата.

В продължението на срещата Лоренцо Пелегрини оформи крайното 3:0.

Рома събра 58 точки е заема 3-о място във временното класиране. Торино е 9-и с 36 пункта.