Отборът на Рома постигна първи успех за новия сезон в Шампионската лига. "Вълците" преболедуваха загубата от Реал (Мадрид) с разгромна победа над чешкия първенец Виктория (Пилзен) с 5:0.

В главен герой на "Олимпико" донякъде очаквано се превърна Един Джеко, впечатлил с три попадения в мрежата на съперника. Като титуляр за гостите пък стартира бившият капитан на Левски Роман Прохазка.

Ювентус победи Йънг Бойс с 3:0 в мач от Шампионска лига

Дибала се развихри срещу Йънг Бойс за класическа победа на Ювентус

Аржентинецът с хеттрик

"Джалоросите" не чакаха дълго, за да поведат в резултата. Още в 180-ата секунда Един Джеко получи извеждащ пас от Коларов. Бранител на Виктория закъсня да се издърпа за засада, което остави босненеца сам срещу Козачик. Миг по-късно логичното вече се бе случило - 1:0 за Рома.

Снимка 381514

Източник: EPA/БГНЕС

Резултатът бе удвоен в 40-ата минута, когато Джеко пак бе оставен непокрит в полето на съперника и таранът продължи терора си срещу чехите с второ попадение.

До почивката авансът на "вълците" можеше да бъде и още по-голям, но с пропуски се отличиха Юндер и Флоренци.

В 64-ата минута турският национал все пак записа името си сред голмайсторите. Крилото завърши триходова комбинация между него Джеко и Лоренцо Пелегрини, елиминирайки елегантно опиталия се да го стопира Козачик.

Своя отпечатък в мача положи младият холандски талант Джъстин Клуйверт. В 73-ата минута той се оказа на точното място след спасяване на Козачик и без никакви трудности покачи до 4:0. По този начин "детето-чудо" се превърна в най-младия футболист на Рома, който се разписва в турнира.

Снимка 381513

Малко преди края гол с глава на Феде Фацио пък бе отменен поради засада. Такава нямаше само няколко секунди след това, когато при корнер Един Джеко оформи своя хеттрик и крайното 5:0.

В следващия кръг, който ще се проведе на 23 октомври, Рома приема у дома ЦСКА (Москва), докато Пилзен име много трудно гостуване на Реал (Мадрид).

РОМА - ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) 5:0

1:0 Джеко (3"), 2:0 Джеко (40"), 3:0 Юндер (64"), 4:0 Клуйверт (73"), 5:0 Джеко (90")

СТАДИОН: "Олимпико"

СЪДИЯ: Пьотр Рачковски, Полша

РОМА: Олсен, Коларов, Жезус, Фацио, Флоренци, Н"Зонзи, Кристанте, Клуйверт, Пелегрини, Юндер, Джеко (резерви: Миранте, Ел Шаарави, Маркано, Пелегрини, Сантон, Шик, Заниоло)

ВИКТОРИЯ: Козачик, Режник, Хейда, Хубник, Лимберски, Прохазка, Хрошовски, Земан, Хорава, Коварик, Крменчик (резерви: Хрушка, Чори, Екпай, Хавел, Колар, Перница, Режничек)