Отборът на Рома записа класическа победа с 3:0 над ЦСКА (Москва) в тазвечершния мач от Група G в Шампионска лига. Попаденията бяха дело на Един Джеко, който се разписа два пъти, и Ченгиз Юндер.

Реал (Мадрид) победи Виктория (Пилзен) с 2:1

Реал донесе ценна победа на Лопетеги, Пилзен с късен почетен гол на "Бернабеу"

Бензема и Марсело донесоха успеха на "белите"

Резултатът беше открит след половин час игра, когато Лоренцо Пелегрини "достави" топката на Един Джеко, който се озова срещу опразнената врата и задачата му вече бе доста лесна - да чукне кълбото в мрежата за 1:0. Второто попадение за "вълците" не закъсня и дойде малко преди края на първото полувреме. Тогава Ел Шарауи подаде към Джеко, който хладнокръвно стреля към целта и не сгреши за 2:0.

Снимка 385215

Източник: БГНЕС

Класическото 3:0 бе оформено още в 50-ата минута, когато Джеко отклони с глава топката към Юндер, а той с брилянтно докосване я насочи към вратата.

Така Рома се изравни с Реал (Мадрид) по точки, но заема второто място в групата заради по-лоша голова разлика. И двата отбора имат по шест пункта в актива си.

За съжаление, срещата не мина и без инциденти, като преди нейното начало руски фенове претовариха една от мутрисите, в който се возеха и едно от момчетата от гостуващата агитка загуби крака си. Полицията веднага затвори метростанцията, а привърженикът бе откаран в болница.