Рома победи Порто с 2:1. Головете паднаха в рамките на 10 минути малко след средата на второто полувреме. Резултатът напълно отговаря на показаното на терена и оставя реванша отворен.

Рома - Порто 2:1, два гола на Дзаниоло, Лопес намали

"Вълците" търсят реванш за домакинска загуба преди два сезона

Мачът започна равностойно. Домакините владееха повече топката, но гостите бяха по-остри. И двата отбора не можеха да стигнат до сериозно положение.

Целта на римляните беше да изведат Един Джеко. И след 30-а минута бяха близо до успех. Босненецът успя да се измъкне отляво и стреля в близката греда. Постепенно "вълците" наложиха надмощие, но "драконите" успяха да стигнат до почивката без да допуснат гол.

През второто полувреме темпо се вдигна. Домакините търсеха гола, но гостите правеха опасни контри. На пръв поглед изглеждаше, че "драконите" могат да издрапат до 0:0.

Снимка 406154

В 69-а минута Един Джеко успя да овладее топката в наказателното поле и вместо да шутира подаде на непокрития отдясно Николо Дзанило, който беше безмилостен с удар по земя за 1:0.

Португалците тръгнаха да изравняват и бяха хванати на контра. Джеко напредна през центъра и стреля по земя. Топката се отклони в гредата и отново Дзаниело отдясно вкара за 2:0 на празна врата в 76-ата минута.

Адриан Лопес за 2:1

Гостите все пак извадиха малко късмет и намалиха 3 минути по-късно. Резервата Адриан Лопес стигна до отскочила топка отдясно и разстреля вратаря на Рома.

В последните минути Порто атакуваше повече, но до изравнителен гол не се стигна. "Вълците" можеха да увеличат разликата, но Касияс спаси с лице силен удар в добавеното време.