Резервният вратар на Динамо (Киев) Олександър Рибка доиграл мача с Реал с мозъчно сътресение, според непотвърдена все още информация.

Украинският отбор загуби на тежко "Сантяго Бернабеу" с 1:5, в допълнение към фиаското в Киев срещу Стяуа преди две седмици (1:4).

Рибка влезе принудително на терена в 68-та минута. Тогава титулярният страж на Динамо Олександър Шовковски получи червен картон за нарушение срещу играч на Реал и наставникът Анатолий Демяненко извади халфа Белкевич, за да вкара резервния вратар.

В 82-та минута, след ъглов удар, Рибка се хвърли и улови топката във въздуха, но Серхио Рамос се вряза с цялата си тежест върху него. Няколко минути лекарите оказваха медицинска помощ на вратаря, продължил впоследствие играта, а играчът на Белия балет се отърва само с жълт картон.

Според неофициална информация от клуба, Рибка е играл през последните 8 минути с мозъчно сътресение. След края на мача той дълго време остана седнал на тревата с отпусната глава, а накрая бавно влезе в съблекалнята. В същото летаргично състояние бил Рибка и по-късно на летището, установили журналисти, според които той не си спомнял нищо за ситуацията.

При пристигането на динамовци в Киев тази сутрин две линейки чакаха самолета на летището, за да откарат Рибка в болница.