Старши треньорът на Динамо (Киев) Серхий Ребров призна превъзходството на Манчестър Сити при загубата на отбора му с 1:3 в първия осминафинал на Шампионската лига. Той  посочи слабостите в представянето на тима му.

"Победата на гостите е заслужена. През първото полувреме позволихме на Манчестър Сити да покаже най-силните си страни. Съперникът се възползва максимално от нашите грешки. На полувремето осъзнахме, че ако продължаваме така, може да загубим и с 0:5. После заиграхме по-разкрепостено. Вкарахме и гол, но допуснатият трети във вратата ни на практика ни оставя без шансове за реванша.

Смених Денис Гармаш още през първото полувреме, защото допусна грешки. Едно е да бъркаш в контролите и съвсем друго в такива мачове, когато съперникът използва всяка възможност. Жуниор Мораеш не започна като титуляр, защото не беше напълно възстановен. След края на мача той отново почувства болка в адукторите. Ако беше играл цял мач, можеше да получи нова контузия.

Разбира се, това е ценен опит за нас. Никой от футболистите ни не беше участвал в мач от директните елиминации. Надявам се да осъзнаят, че на това ниво всяко разсейване се наказва", сподели Ребров.