90+9′
Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 79323
90+9′

КРАЙ НА ТОЗИ ПОВЕЧЕ ОТ ЕМОЦИОНАЛЕН ДВУБОЙ!

Реал (Мадрид) загуби от Ювентус с 1:3, но продължава на 1/2-финал в Шампионската лига

Пресилена дузпа спаси Реал от грандиозна издънка срещу вдъхновен Ювентус

"Кралете" загубиха с 1:3 от "Старата госпожа", но продължават на полуфинал

90+8′

Жълт картон за Кристиано Роналдо, който съблече фланелката си в изблик на радост.

90+7′

ГОООЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)!!! 1:3! РОНАЛДО-ДУЗПА!! С отговорната задача естествено се нагърби Кристиано Роналдо, който с безапелационно изпълнение отбеляза безценния гол за "лос меренгес", който прати европейския клубен шампион в полуфиналната фаза на ШЛ.

90+3′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ДЖИДЖИ БУФОН!!

90+2′

ДУЗПА ЗА РЕАЛ (МАДРИД)! Голямата драма в този мач настъпи във възможно най-последната секунда на мача. Реал (Мадрид) предприе отчаяна последна атака. Марсело центрира към намиращия се на далечната греда Роналдо, който майсторски свали с глава за Лукас Васкес. Миг преди да нанесе голов изстрел, испанският национал бе съборен от Меди Бенатия и главният съдия Майкъл Оливър не се поколеба да отсъди дузпа. Случилото се вбеси до краен преде звездите на "Старата госпожа", които бурно поискаха обяснение от британеца за неговите действия. Всичко това доведе и до червен картон за легендата Буфон и принудително влизане на резервата Войтех Шчесни!

89′

Жълт картон на Меди Бенатия, който посече двама футболисти на Реал (Мадрид).

85′

РОНАЛДО!!! Кристиано Роналдо можеше да спаси своя тим пет минути преди края, когато оползотвори подаване на Карвахал и отправи изстрел с глава. За негово съжаление, коженото кълбо не намери целта.

77′

БУФОН!!! Емблематичният Джиджи се наложи да спасява Юве за пореден път в 77-ата минута. Италианският национал покри долния си ляв ъгъл и с една ръка отрази много добре пласиран изстрел на Иско. Миг по-късно, Рафа Варан пък не можа да реализира при втората открила се пред него възможност за гол.

Снимка 344089

74′

Хърватска смяна в лагера на "кралете" - Матео Ковачич заменя Лука Модрич.

72′

Поредният картон в мача получава Дъглас Коща.

62′

Официално предупреждение за Алекс Сандро, който ще пропусне следващия мач на Юве в ШЛ.

59′

ГОООЛ ЗА ЮВЕНТУС!!! 0:3!! БЛЕС МАТЮИДИ!! И след като се бе проявил в страхотна светлина секунди по-рано, Кейлор Навас допусна уникална грешка, която доведе до трети гол в мрежата на "кралете". Костариканецът изпусна топката след центриране на Дъглас Коща и притичалият наблизо Матюиди отбеляза в опразнената врата.

58′

ИГУАИН!! Ювентус организира с лекота поредна опасна атака в 58-ата минута. Най-сетне шанс за изстрел се откри и пред Гонзало Игуаин, който шутира от границата на наказателното поле, но бе отказан след блестяща изява на Кейлор Навас.

53′

Публиката и играчите на Реал (Мадрид) имаха претенции към главния съдия Майкъл Оливър, който според тях трябваше да изгони заради излишна грубост автора на две попадения за гостите - Марио Манджукич. Британският рефер обаче подмина ситуацията с мълчание.

Снимка 350245

48′

Неубедителният Гарет Бейл пък отстъпва мястото си на Марко Асенсио.

47′

На полувремето Зинедин Зидан прибегна до извършването на две смени. Първата от тях бе свръзана с появата на Лукас Васкес вместо Каземиро.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 350250

45′

ПОЧИВКА!

44′

ГРЕДА ЗА РЕАЛ! Домакините можеха да се оттеглят на почивка една идея по-доволни от себе си, ако в 44-ата минута Рафа Варан не бе ударил гредата. Френският национал скочи над всички след центриране на Кроос, но изстрелът му не посети мрежата на безпомощния в тази ситуация Буфон.

36′

ГООООЛ ЗА ЮВЕНТУС!!! 0:2!! МАНДЖУКИЧ!! Храмът на "кралете" бе шокиран за втори път в рамките на 36 минути. Ювентус стигна до втори гол в мача, при общо взето идентична на първото попадение ситуация. Стефан Лихтщайнер се справи по фланга с Марсело, след което центрира в полето на Реал. Марио Манджукич спечели въздушния двубой срещу Карвахал, след което майсторски насочи с глава в мрежата на Навас.

35′

ИСКО!! Реал беше близо до изравняването и в 35-ата минута, когато Кристиано Роналдо демонстрира сериозни организаторски качества и пусна хитро зад отбраната за Иско. Франсиско Аларкон не загуби време и шутира на мига, но отново отлично позициониран бе стражът на гостите.

34′

Официално предупреждение и за Стефан Лихтщайнер.

Снимка 350258

30′

Марсело дебнеше от задна позиция и очакваше отбитата от защитата на Ювентус топка. Изстрелът му без подготовка обаче излезе в аут.

28′

Картон и за Манджукич, който си отмъсти на Карвахал.

25′
Снимка 350249

22′

Официално предупреждение за Даниел Карвахал, който влезе остро в краката на Манджукич.

17′

Неприятности връхлетяха Масимилиано Алегри малко след това, когато разбра, че Матиа Де Шилио е контузен и трябва да бъде принудително заменен. Така на терена се наложи да влиза опитният швейцарец - Стефан Лихтщайнер.

16′

Първи жълт картон в мача, получава го Миралем Пянич.

15′

МАНДЖУКИЧ! Опасните положения се редуваха пред двете врати. В 15-ата такова имаше за тима на Юве, който като по чудо вече не водеше с 0:2. Макар и малко късметлийски, Манджукич отигра едно центриране от корнер, което за негово съжаление попадна право в обсега на Навас.

13′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА РЕАЛ! "Лос меренгес" намериха път към мрежата на своя опонент, като гол падна във фаталната 13-та минута. Завършващият удар бе на Иско, но миг по-късно се оказа, че испанският плеймейкър е в положение на засада.

10′

БЕЙЛ!! Реал (Мадрид) се събуди от "зимния" си сън с настъпването на 10-ата минута, когато Лука Модрич изведе елегантно Гарет Бейл сам срещу стража на Ювентус. Джиджи Буфон обаче демонстрира голямата си класа, а опитът за добавка на уелсеца с пета, намери външната част на мрежата.

Снимка 350248

7′

НОВ ШАНС ЗА ЮВЕ!!! Видимо объркани от инкасирания ранен гол, "кралете" можеха да сътворят втора голяма беля в 7-ата минута. Пробив на Дъглас Коща завърши с остро подаване, което ако не бе навременната намеса на Навас, със сигурност се превръщаше във втори гол за "Старата госпожа".

2′

ГОООЛ ЗА ЮВЕНТУС!! КАКВО НАЧАЛО!! МАНДЖУКИЧ!! 0:1! Титаничната битка на "Бернабеу" започна по възможно най-добрия начин за непредубедения футболен запалянко. Ювентус изпълни план максимум, достигайки до първи гол още в 120-ата секунда. Първа крачка към така жадувания обрат положи Марио Манджукич. Хърватинът се измъкна от своя персонален пазач и с глава превърна в попадение акуратно центриране на Сами Кедира.

1′

23. Матео Ковачич 27. Стефано Стураро

Отборите на Реал (Мадрид) и Ювентус се изправят един срещу друг в четвъртфинален мач-реванш от Шампионската лига. На пръв поглед двубоят трябва да бъде с протоколен характер, след като "кралете" надиграха като гост италианския първенец с 3:0. Със сигурност обаче и двата тима ще си имат едно наум, след като вчера Рома успя да сътвори невъзможното срещу уж сигурните "полуфиналисти" от Барселона.

Рафа Варан: Няма да играем за 0:0, това не е стилът ни

"Знаем много добре силата на Ювентус"

Поради този факт, от лагера на домакините подхождат доста сериозно към мача. Зинедин Зидан е забранил на своите възпитаници каквито и да е наченки на подценяване, като и днес хвърля в боя своите най-големи звезди. Големият проблем пред Зизу е свързан с липсата на капитана Серхио Рамос, който е наказан заради натрупани картони. Неговата алтернатива Начо пък е с травма на глезена и така шанс за изява ще получи дълбоката резерва Хесус Вайехо, който на всичкото отгоре през последните няколко дни също се оплаква от травма.

Дори и при най-лошия сценарий с гореспоменатия, "лос меренгес" не изпадат в паника, тъй като в централен защитник ще бъде преквалифициран Каземиро.

Ювентус с най-доброто срещу Реал (Мадрид)

Двубоят е утре от 21:45 часа

Битката тази вечер ще бъде с една идея по-специална за Кристиано Роналдо, който ще запише своя юбилеен мач №150 в континенталната надпревара.

От своя страна, Ювентус излиза, за да спаси своята поразклатена чест след първия мач. Мнозина твърдят, че "Старата госпожа" ще бъде сериозно подмладена през лятото, като всичко ще стартира с "пенсионирането" на Джанлуиджи Буфон. На "Бернабеу" - Макс Алегри няма да може да разчита на получилия червен картон Пауло Дибала. Аржентинецът се намира в добра форма, след като през уикенда вкара хеттрик на Беневенто. Същото важи и за младия Родриго Бентанкур, който и без това не се представи на ниво в първия мач.

Зидан: Роналдо цял живот вкарва по 50 гола на сезон

"За него това е норма", заяви треньорът на Реал (Мадрид)

Под въпрос до последния момент ще бъде Андреа Брадзали, който е измъчван от разтройство. В състава пък се завръщат Меди Бенатия и Миралем Пянич, пропуснали сблъсъка в Торино заради санкции.

Главен съдия на срещата е англичанинът Майкъл Оливър, с помощници Стюърт Бърт и Саймън Бенет. Допълнителни асистент рефери са Мартин Аткинсън и Андре Маринър, а четвърти арбитър е Лий Бетс.