Реал (Мадрид) победи Борусия (Дортмунд) с 3:2 в последен мач от група "Н" на Шампионската лига. Двата тима сътвориха истински спектакъл на "Бернабеу", в който в крайна сметка "белите" триумфираха. Борха Майорал даде пренина на домакините в 8-ата минута, а четири по-късно Роналдо удвои. В края на първото полувреме и началото на втората част Пиер-Емерик Обамеянг вкара две попадения, с които изравни резултата. Все пак натистък на "кралския клуб" доведе до победен гол дело на Лукас Васкес в 81-ата минута.

Испанският гранд завърши на второ място в крайното класиране на групата с 13 точки. Тотнъм зае лидерската позиция с 3 повече. "Жълто-черните" останаха трети с 2 точки, колкото събра и АПОЕЛ (Никозия). Кипърците обаче имат по-лош общ баланс с германския отбор.

Реал (Мадрид) - Борусия (Дортмунд) 3:2

Реал (Мадрид) - Борусия (Дортмунд) 3:2, Лукас Васкес изведе домакините напред

Двубоят е от съществено значение за германския тим

Зинедин Зидан даде шанс за изява на Борха Майорал и Лукас Васкес, които водеха атаката заедно с Кристиано Роналдо. Начо зае мястото на наказания Дани Карвахал, а Тео Ернандес започна за сметка на Марсело.

Германците излязоха с петима защитници, а до Обамеянг в предни позиции бяха Кагава и Пулишич.

Двубоят започна с домакински натиск и още в 8-ата минута Реал поведе. Борха Майорал бе намерен от Иско сам срещу Бюрки и младият нападател го прехвърли за 1:0.

Снимка 327727

Четири минути по-късно "белите" нанесоха втория си удар. Матео Ковачич намери Кристиано на границата на наказателното поле, а португалецът с мощен удар не остави шансове на стража на гостите за 2:0.

"Кралския клуб" продължи да владее инициативата и в 22-ата минута удар на Ернандес мина покрай страничния стълб.

Малко след това Борусия за пръв път погледна към вратата на Кейлор Навас. Кагава пусна пас по земя за Обамеянг отляво, но габонецът не успя да играе с топката. Пулишич стигна до кълбото, финтира защитник и опита подаване, но вратаря на домакините улови. В 27-ата минута бранител на Реал успя да блокира опасен шут на Кагава.

Снимка 327725

В следващите минути двата тима действаха на бързи обороти, но не успяха да създадат голови положения. Все пак в 42-ата минута след поредна добра акция на "белите" Борха Майорал бе намерен от Иско на точката за изпълнение на дузпа, но ударът му излезе в аут.

Две минути по-късно "жълто-черните" наказаха грешка на отбраната на Реал. Шмелцер пресече слабо подаване към Марко Асенсио и намери с перфектно центриране Обамеянг в наказателното поле. Габонецът с глава насочи топката неспасяемо във вратата на домакините за 2:1.

Снимка 327713

Втората част започна вихрено. Още в 48-ата минута "жълто-черните" стигнаха до изравнителен гол. Негов автор отново стана Пиер-Емерик Обамеянг. Първият удар на габонеца бе спасен от Навас, но топката се върна в нападателя, който техничен прехвърлящ удар направи 2:2.

Реал отговори мигновено и Бюрки спаси удар с глава на Рамос. Малко след това Дауд сбърка, Иско му отне и намери Роналдо в наказателното поле. Португалецът обаче стреля покрай лявата греда.

В следващите минути темпото на игра поспадна. Домакините създадоха няколко опасности пред  Бюрки, но на два пъти Себайос прати топката в аут, а швейцарецът се намеси отлично след удари на Лукас Васкес и Асенсио.

Снимка 327715

В 74-ата минута Роналдо от няколко метра прати топката над вратата след центриране на Асенсио отляво. Малко след това португалецът поиска дузпа за задържане на Суботич, но не получи такава.

В 77-ата минута Бюрки трябваше да се намесва след удар с глава на Роналдо. Минута по-къснио попадение на Кристиано бе отменено заради засада.

Така се стигна до 81-ата минута, когато натискът на домакините даде резултат и Лукас Васкес вкара за 3:2. Тео Ернандес свали с глава една избита топка от Бюрки и от границата на наказателното поле Васкес с техничен удар отново изведе напред своя отбор.

Снимка 327726

В 85-ата минута Роналдо опита да отбележи нов гол, но Бюрки се намеси решаващо. Малко след това пред Кагава се откри отлична възможност за изравнителен гол, но стреля над вратата, което бе и последното интересно действие в срещата.