Реал (Мадрид) стабилизира осезаемо позициите си в група В на Шампионската лига. "Кралете" се изкачиха до втората позиция, след като тази вечер спечелиха гостуването си на Интер с 2:0. Въпреки липсата на лидерите Карим Бензема и Серхио Рамос, селекцията на Зинедин Зидан доминираше тотално в Милано и се разписа по веднъж в двете полувремена. Ранен аванс от дузпа даде Еден Азар, а малко след появата си на терена в 59-ата, сред прегръдките на своите колеги попадна Родриго.

Снимка 506952

Източник: EPA/БГНЕС

"Лос меренгес" можеха да се поздравят и с по-категорична победа, но Карвахал удари гредата, а неточни още бяха Модрич и Кроос.

Борусия (Мьонхенгладбах) победи Шахтьор (Донецк) с 4:0

Нищо ново: Борусия пак направи на пух и прах Шахтьор (Донецк)

"Жребчетата" направиха сериозна крачка към елиминационната фаза

Интер сам усложни живота си, като в 32-ата минута "нерадзурите" останаха с човек по-малко заради два бързи жълти картона на Артуро Видал. В следващия кръг момчетата на Конте ще търсят задължителен успех при гостуването си на лидера Борусия (М"гладбах), ако искат да се надяват на продължаване в елиминациите.

Наглед титаничният сблъсък стартира на ниски обороти, но попадение на "Джузепе Меаца" все пак падна още в 6-ата минута. Начо от състава на гостите се бе озовал на непривична позиция за себе си - в наказателното поле на Интер. Изведнъж испанският национал беше посечен от непремерената намеса на Николо Барела и реферът Тейлър посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Еден Азар, преодолял Ханданович за 0:1!

Снимка 506950

Притеснени от колебливия си старт, футболистите на Интер не можеха да намерят своята игра и предимно се бранеха. "Нерадзурите" проспаха включване на Дани Карвахал в 12-ата минута, което за техен голям късмет завърши само с шут в гредата на домакините.

Състезателите на Интер имаха огромни претенции към главния съдия Антъни Тейлър, който в 32-ата минута подмина ситуация с дузпа за миланския гранд. Артуро Видал бе изритан от Рафа Варан, но британският арбитър даде знак играта да продължи. При първото възможно прекъсване, въпросният рефер бе обграден от редица играчи в "синьо-черно".

Манчестър Сити с комфортна победа като гост на Олимпиакос

"Гражданите" благородно направиха много пропуски

Нещо повече, най-активният в протестите Артуро Видал напсува на два пъти Тейлър, който не му остана длъжен. Англичанинът обаче "говори" чрез своите картони и след два жълти за отрицателно време, прати под душовете невъздържания чилиец.

Въпреки своето изоставане, отборът на Интер, вече и с човек по-малко, не можа да осъществи нито една добра атака до почивката. Дори "нерадзурите" сътвориха някои непредизвикани грешки, които можеха да се превърнат и във втори гол за Реал. Това можеше да се случи и в 44-ата минута, ала изстрелът на Модрич премина на безопасна дистанция от вратата на Ханданович.

Снимка 506972

Десет минути след началото на втората част, определено можеше да се говори за съживяване в редиците на Интер. За сефте в мача Тибо Куртоа трябваше да се намесва в 55-ата, когато със сетни сили съумя да избие топката от главата на дебнещия да я прати в мрежата Ромелу Лукаку.

И докато привидният подем бе в редиците на Интер, то Реал беше отборът, който бележеше. В 58-ата минута на терена се появи младият бразилец Родриго, а секунди по-късно, техничарят вече получаваше поздравления от своите съотборници. Той бе забравен на далечната греда на Интер, където с акробатичен удар превърна в гол перфектното центриране на Лукас Васкес.

Хърватското крило можеше да върне интригата в този двубой, ако в 70-ата минута марковия му изстрел се бе получил. Техничарят навлезе остро в полето на съперника, нагласи си кълбото на левия крак и стреля към далечния ъгъл на Куртоа - за негово разочарование покрай десния страничен стълб.

Снимка 506966

Белгиецът реално осъществи първото си спасяване едва в 81-ата минута, когато той действа подобаващо при изстрел на Иван Перишич. Така "кралете" напълно заслужено си тръгнаха с трите точки от митичния стадион "Джузепе Меаца".

Лука Модрич: Има още много футбол в краката ми

"Бих искал да завърша кариерата си в Реал (Мадрид)"

В следващия кръг на Интер предстои решително гостуване на Борусия (Мьонхенгладбах). Реал (Мадрид) ще търси отмъщение срещу украинците от Шахтьор.