Носителят на Шампионската лига Реал (Мадрид) "проспа" голяма част от двубоя си с РБ Лайпциг, но все пак надви германците с 2:0. Възпитаниците на Карло Анчелоти стигнаха до трите точки след две късни попадения. Италианският специалист пък бе направил пет промени в сравнение двубоя срещу Майорка за първенство.

Любопитно е да се отбележи, че до 72-ата минута "лос меренгес" нямаха точен изстрел по посока вратата на Гулачи.

Но всичко се промени осем по-късно. Винисиус с пас намери Валверде на границата на наказателното поле, а уругваецът финтира Абду Диало и с хубав шут прати топката в мрежата за 1:0. Домакините дори стигнаха и до втори гол преди края на мача. В добавеното време появилият се от пейката Тони Кроос изпълни фал и подаде по земя на Асенсио, който със страхотен шут оформи крайния резултат.

По-рано днес другите отбори в групата Шахтьор и Селтик, завършиха при равенство 1:1.