Реал (Мадрид) победи Ливърпул в първия мач между двата европейски гранда от четвъртфинaлите на Шампионската лига.

Срещата в Мадрид приключи при резултат 3:1.

Точен на два пъти за победителите беше Винисиус, като още един гол към сметката на "галактикос" добави и Марко Асенсио.

Снимка 525988

Източник: UEFA.com

За Ливърпул се разписа Мохамед Салах.

Два от най-успешните клубове на европейската сцена се срещнаха в повторение на финала през 2018 година.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Реал (Мадрид) - Ливърпул 3:1, втори гол на Винисиус!

"Белия балет" е без капитана си

Първото полувреме започна равностойно, като звездите на Реал (Мадрид) опитаха да превземат бързо повече терен, но съперникът им не позволяваше това да се случи.

Постепенно играта на "галактикос" сработи и те вдигнаха сериозно оборотите.

Грешките в защитата на Ливърпул предоставяха отлични шансове на Бензема, Модрич и Асенсио, като изглежда ситуацията беше такава, че бе само въпрос на време испанският гранд да открие резултата.

Това се случи след 27 минути игра, когато Тони Кроос прати брилянтен пас към Винисиус, който простреля с плътен удар стража на гостите за 1:0.

Снимка 525991

Не личеше играчите на Реал (Мадрид) да имат каквото и да било намерение да забавят темпото, като дори напротив - те заиграха на още по-висока предавка и създаваха множество предпоставки за нова неточност в представянето на мърсисайдци.

Това се случи в 36-ата минута, когато нов ас на Кроос внесе смут в защитата на Ливърпул, Александър-Арнолд се опита да върне топката към съотборниците си, но с глава я насочи право към включващия се на скорост Асенсио, който опита да прехвърли Алисон, на първо време стражът успя да реагира, но при добавката нямаше милост и Асенсио покачи на 2:0.

Снимка 525995

Отново той можеше да се възползва и от грешка на Кабак, но пропусна да се разпише останал сам срещу Алисон.

Снимка 525994

Така на почивката домакините разполагаха с две попадения предимство.

Шест минути след паузата Ливърпул понечи да се върне в мача. Подаване в наказателното поле намери Мохамед Салах на границата на наказателното поле, като египетският гений имаше нужда само от секунда, за да прецени как точно да отиграе положението, за да прати топката в мрежата.

Снимка 525997

Ситуацията беше разгледана и посредством системата ВАР, която доказа правотата на взетото от съдиите решение. Голът беше признат.

Снимка 525998

В 65-ата минута усилията на домакините дадоха ефект. Винисиус получи страхотно подаване от Модрич и без да спира топката, от движение я прати технично покрай Алисон за 3:1.

Снимка 525989

След това Асенсио взе топката в пеналта, опита да я "настъпи" за връхлитащия на скорост Бензема, но не успя да го направи.

Снимка 525985

Мадридчани претендираха за нарушение срещу Модрич в близост до наказателното поле, но повторенията показаха, че такова по-скоро не е имало, каквото беше и отсъждането на главния арбитър.

Снимка 525978

Ливърпул направи всичко по силите си, за да стигне до отбелязването на нов гол. Това не се случи и така Реал (Мадрид) разполага с две попадения предимство. Допуснатият гол обаче може да натежи за Зидан и компания, в зависимост от представянето на тима в ответната битка.

Снимка 525996

Реал (Мадрид) може да се похвали с добро представяне в турнира. Клубът спечели шест от последните си седем срещи.

Освен това в последните четири сблъсъка между двата отбора, испанците неизменно печелят.